Azerbaycan'ın Karabağ'da Ermeni güçlerine düzenlediği "Antiterör Operasyonu" sonrasında Ermenistan'da kriz çıkmış muhalefet Nikol Paşinyan'ı istifaya çağırmıştı. 

Siyasi ve iç istikrarsızlıkla çalkalanan ülkede son olarak darbe girişimi hazırlığında olduğu iddia edilen üst düzey 8 komutan gözaltına alınmıştı. 

ERMENİSTAN: BARIŞ İÇİN HAZIRIZ

Bu gelişmelerin ardından gergin günlerin yaşandığı Ermenistan'dan önemli bir açıklama geldi. 

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, ülkesinin Azerbaycan ile barışa hazır olduğunu açıkladı

Bu önemli gelişme, bölgedeki gerilimin azaltılması ve olası çatışmaların engellenmesi açısından umut vadeden bir adım olarak dikkat çekiyor. Mirzoyan'ın barışa yönelik bu açıklaması, taraflar arasında diyalog ve işbirliğinin yeniden tesis edilmesi için atılmış önemli bir adım olarak görülüyor. İlerleyen süreçte taraflar arasındaki görüşmelerin nasıl ilerleyeceği merakla bekleniyor.

ALİYEV VE PAŞİNYAN İSPANYA'DA GÖRÜŞECEK

Öte yandan Ermenistan'ın Güvenlik Konseyi, önemli bir gelişmeye işaret ederek Başbakan Nikol Paşinyan'ın ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in 5 Ekim'de İspanya'da bir araya geleceğini duyurmuştu.

Ayrıca, 26 Eylül'de Brüksel'de, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev ile Ermenistan Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Armen Grigoryan'ın katılımıyla gerçekleşecek olan bir görüşme daha yapılacak. 

İşte EURO 2024 kura çekimi saati ve yayınlanacağı kanal İşte EURO 2024 kura çekimi saati ve yayınlanacağı kanal