Meclis'te TikTok alarmı: Fenomenlerin gelirleri araştırılacak ve vergilendirilecek Meclis'te TikTok alarmı: Fenomenlerin gelirleri araştırılacak ve vergilendirilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. Kırım Liderler Zirvesi'ne gönderdiği video mesajda Kırım'ın Ukrayna'nın bir parçası olduğunu ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü desteklediğini vurguladı.

Erdoğan'ın mesajında öne çıkan noktalar şu şekilde:

"Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Neriman Celal ve arkadaşlarının gözaltında bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak serbest bırakılmalarını bekliyoruz."

"Ukrayna'nın bağımsızlık ve bayrak gününü kutluyoruz. Kırım meselesinin barışçıl yollarla çözülmesi için bu platformun katkı sağlayacağına inanıyoruz."

"Türkiye, Kırım'ın ilhakını tanımamıştır ve bu konudaki tutumunu kararlılıkla sürdürmektedir. Kırım, Ukrayna'nın ayrılmaz bir parçasıdır ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü destekliyoruz."

"Kan dökülmesini engellemek ve iletişim kanallarını açık tutmak için çaba gösteriyoruz. Savaşın kazananı olmaz."

"Barışın sağlanması amacıyla arabuluculuk çabalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz ve Kırım dahil Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü desteklemeye devam ediyoruz."