Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki 10. Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı'da katıldı. Burada konuşma yapan "Türk dünyası gerisindeki yenliğe ve gelişmeye açık muhteşem medeniyet birikimi, güçlü devlet geleneği, sağlam sosyal yapısı, vizyoner sivil toplum kuruluşlarıyla adeta yeni bir uyanış, yeni bir şahlanış içindedir" dedi.

Erdoğan, "Meydanı boş bıraktığımızda terör örgütlerinden vesayet güçlerine, misyonerlere, her görünümden kirli yapıların kuşatmasına maruz kalmamız kaçınılmazdır. Bizim yaptığımız birlik çağrılarını sadece siyasi retorik şeklinde görenler nasıl bir yanılgı içine düştüklerini anladıklarında, çok geç olacaktır" ifadelerini kullandı. 

AA-20230915-32157253-32157250-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk ekonomisinde küresel ekonomik dalgalanmaların etkisiyle yaşanan sıkıntıları adım adım geride bıraktığımız bir dönemden geçiyoruz. En azılı Türkiye düşmanları bile artık ülkemizi görmezden gelemiyor, ekonomimiz üzerinde kara bulutlar toplama çabalarında başarılı olamıyor" dedi.

Yeni bir çağın ayakları artık giderek daha güçlü bir şekilde duyulmaya başladığını belirten Erdoğan, "Biz Türkiye olarak tüm hesaplarımızı dünyanın önündeki müstakbel çağın liderlerinden olmak için yapıyoruz" diye konuştu.