MasterChef'te Gerginlik Tavan Yaptı: Hasan ve Dilara Arasında Büyük Tartışma! MasterChef'te Gerginlik Tavan Yaptı: Hasan ve Dilara Arasında Büyük Tartışma!

Engin Polat ve Dilan Polat, son 20 gündür kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddialarıyla gündemdeydi. Çiftin işyerlerine yönelik soruşturma devam ederken, güzellik salonlarına silahlı saldırılar yaşanmaya başlandı. Çift, saldırıların ardından mağdur olduklarını ve can güvenliklerinin olmadığını söyledi.

dilan polat engin polat

PEŞ PEŞE SİLAHLI SALDIRI

Önceki gece Dilan Polat polikliniğine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ateş açıldı. Silahlı saldırıda yaralanan olmadı. Polikliniğin dışına çok sayıda kurşun isabet etti. Polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. 

Olayların ardından dün gece saat 18.30 sıralarında Engin Polat'ın sahibi olduğu Ataşehir güzellik merkezine silahlı saldırı düzenlendi. Merkezin camlarına çok sayıda kurşunla isabet eden saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, şirkette maddi hasar meydana geldi.

dilan engin

“ÇOK MAĞDURUZ”

Dilan Polat ve eşi Engin Polat, Instagram hesabından ortak açıklama yaptı. Dilan Polat, "Günlerdir kendi sağlığımla ilgilenmeye çalışıyorum, çok ağrılarım var. Sosyal medyada bir grubun insanları yönlendirmesi sayesinde artık markamızı zarar uğratmaktan ziyade fiziki olarak saldırılar başladı. Saldırıya uğradık. Benim kuzenim bankoda otururken kafasının üzerinden kurşun geçti. Artık bu oluşturduğunuz grup bizim can güvenliğimizi etkiliyor. Kim yaptı, neden yaptı bilmiyoruz ama bizim can güvenliğimizi etkilemeye başladı. Biz bu durumdan çok mağduruz. Buralardan binlerce ekmek yiyen insan var. Bizim canlarımız var. Bunu yapmayın. İnsanları yanıltıp bize hedef gösteriyorsunuz, can yanıyor. Bu işlerin arkasında kimin olduğunu bilmiyoruz. Bizden ne istediniz? Bizim markalarımızı bitirmek için oyun oynanıyor. Sabah akşam yapılan paylaşımlardan sonra bizim yine dükkanımız kurşunlandı" ifadelerini kullandı.

“BİZİ BİTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Engin Polat, ticari savaş açıldığını belirterek, "Bunları sadece sosyal medya topluluğu değil yanlış, yanıltıcı ve hedef gösterici yapılan haberler de sağlıyor. Devletin yargı birimleri var, hakimleri, savcıları, inceleme birimleri var. Onlar zaten işini yapıyor. 20 gün önce uçak aldığıma dair çıkan haberlerin ardından olmadığımız şey kalmadı. Çok iftira atıldı. Bunları yapan insan dışarıda işinin başında. Bizi bitirmeye çalışıyorlar. Bu bir ticari savaş. Markamızı bitirme çalışmaları artarak devam ediyor. Önce itibardan vurmaya başladılar sonra devletin çeşitli kurumlarına ihbarlar yapıldı. Sosyal medyada bizi öne attılar sonra da fiziki saldırılar başladı. Bunlar markamızı bitirmeye yönelik büyük bir kurgu. Yapılan şeylere sırasıyla bakarsanız her şey çok iyi kurgulanmış. Biz konuşmadıkça daha çok yapmaya başladılar. Zamanı gelince yeni açıklamalarımız olacak." dedi