Twitter’ı satın aldıktan sonra ismini X yapan ve uzun süreden beri yapay zeka ve uzaya dair yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Elon Musk bu defa da özel hayatıyla konuşuluyor. Şu zamana kadar farklı ilişkilerinden toplamda 10 çocuğu bulunan Musk’ın herkesten sakladığı ikiz bebekleri ilk kez ortaya çıktı.

Sedef Avcı ve Kıvanç Kasabalı boşanıyor mu? Sedef Avcı ve Kıvanç Kasabalı boşanıyor mu?

DAHA FAZLA ÇOCUK YAPMAZSANIZ MEDENİYET ÇÖKECEK

Musk, “Uygarlık için en büyük risklerden birinin düşük ve hızla azalan doğum oranı olduğunu düşünüyorum. Lütfen rakamlara bakın, altını çiziyorum, eğer insanların daha fazla çocuğu olmazsa, medeniyet çökecek” ifadelerini kullanmıştı

8-65

EVİNİN KAPILARINI AÇTI

Elon Musk, evinin kapılarını yazar Walter Isaacson’a açarak gizli tuttuğu hayatına dair çarpıcı detaylar ortaya çıkmış oldu.

10 çocuk babası olan, Nevada ismini verdiği ilk çocuğunu doğar doğmaz toprağa veren Musk çocukları hakkında sık ifadeler kullanmaktan kaçınıyor.

Ünlü şarkıcı Grimes’la aşka yelken açan Musk’ın bu birliktelikten Mayıs 2020 tarihinde X AE A-Xii adında bir oğlu oldu. Çift Eylül 2021 tarihinde ise ayrılma kararı aldı.

İKİNCİ ÇOCUĞU DOĞMADAN ÖNCE SAKLAMIŞTI

Aralık 2021 tarihinde ise tekrar bir araya gelen Musk ve Grimes çifti taşıyıcı anne yoluyla kızları Exa Dark Sideræl Musk'ı dünyaya getirdi.

Mart 2022'de Grimes, kızları Y dünyaya gelmesinin ardından Musk ile aralarının tekrar bozulduğuna ve ayrıldıklarına dair açıklama yapmıştı.

Bu olaylar yaşanırken Elon Musk’ın Neuralink şirketinde yönetici olan Shivon Zilis'ten Kasım 2021 tarihinde ikiz çocukları olduğu gün yüzüne çıktı. Gizlenen ilişki ve doğum Temmuz 2022’de duyulmuştu. İkizlerin fotoğrafı ve isimleri de bu zamana kadar gizli kalmıştı.

M-10

İKİZLERİN ADI ORTAYA ÇIKTI 

Herkesin merak içerisinde kaldığı fotoğraf ve isim ifşası da yazar Walter Isaacson’ın yapmış olduğu paylaşımlarla belli oldu. Walter Isaacson, Elon Musk'ın ikiz çocuklarına Strider ve Azure adını verdiğini açıkladı.

FOTOĞRAFI GÖREN ESKİ SEVGİLİSİ FERYAT ETTİ 

Aynı zamanda Elon Musk'ın kimselere göstermeden büyüttüğü ikizlerini herlese duyururken eski sevgilisi ve iki çocuğunun annesi ünlü şarkıcı Grimes’ın yaptığı paylaşım ise gündemi derinden sarstı. 

Ünlü şarkıcının X platformundan paylaştığı ve sonrasında sildiği paylaşımında fotoğraflarını bile göremedi oğlu için Musk'a "Yalvarırım bana oğlumu göster" diyerek çağrıda bulundu. 

"ÇOCUKLARIN FOTOĞRAFINI BİLE GÖREMİYORUM"

Grimes "Ailemi tamamen parçalayan bu duruma rağmen, şu ana kadar bu çocukların bir fotoğrafını bile görmeme izin verilmedi." ifadelerini kullanarak Musk ikizleriyle olan fotoğraflarını ortaya koyarken bir aile trajedisini de herkese istemeden anlatmış oldu. Grimes’ın sonradan sildiği bu paylaşımları hakkında soruların sorulmasına dair X şirketinin iletişim biriminden otomatik bir mail yollandı ve “Konuyla ilgili olarak sizinle en kısa zamanda iletişime geçilecektir”  yanıtı verildi.