Elidor İsrail malı mı, Elidor kimin, hangi ülkenin, Türk malı mı? Elidor hangi ülkenin malı, zararlı mı? Elidor İsrail’i destekliyor mu, İsrail’e destek veriyor mu? şeklinde araştırmalar yapan vatandaşların en çok merak ettiği konu Elidor hangi ülkenin olduğu konusu oldu. Markanın menşei hakkında son dönemde gündem olan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar İsrail- Filistin Savaşı'nın ardından İsrail markalarına karşı boykot başlattı. Bu da vatandaşların hangi markanın hangi ülkeye ait olduğuna ilişkin olduğunu merak ediyor. Peki, Elidor İsrail malı mı? İşte detaylar...

ELİDOR İSRAİL MALI MI?

Çocuğu depoya kilitlemişlerdi: Serbest kaldırlar! Çocuğu depoya kilitlemişlerdi: Serbest kaldırlar!

Elidor, saç bakım ürünleri üreten bir markadır ve Türkiye merkezli bir markadır. Elidor şampuanlar, saç bakım kremleri, saç spreyleri ve diğer saç bakım ürünleri sunar. Elidor'un Türkiye kökenli olduğuna dair elimde bilgi bulunmaktadır ve İsrail ile herhangi bir bağlantısı olduğuna dair bilgi yoktur. Dolayısıyla Elidor, Türkiye merkezli bir markadır ve ürünleri Türkiye'de üretilmektedir.

ELİDOR HANGİ ÜLKENİN, KİMİN, NERENİN MALI, MARKASI?

Elidor, Türkiye merkezli bir saç bakımı markasıdır. Ürünleri arasında şampuanlar, saç bakım kremleri, saç spreyleri ve diğer saç bakım ürünleri bulunur. Elidor, Türkiye'de oldukça popüler bir markadır ve Türkiye merkezli bir şirket tarafından üretilir. İsrail ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.

İSRAİL BOYKOT LİSTESİ

Aşağıda saydığımız markalar direk İsrail'e bağlı değil global markaların sahipleri Yahudi olduğu için İsrail ile ilgili durumlarda direk maddi ve manevi İsrail'i destekledikleri için halk arasında İsrail malı olarak biliniyor. İsrail malı olan meyve su markaları, İsrail süt ürünleri, İsrail detarjanları, İsrail kahve markaları, İsrail çayları, İsrail şekerleme ürünleri, İsrail dondurma markaları, İsrail mevye ve sebze ürünleri, İsrail alkollü içecek ürünleri, İsrail asitli içeceklerini marka ve ürün grupları olarak aşağıda listeledik.

İşte İsrail malı gıda markaları ve İsrail içecekleri :

Gıda Sektörü:

Meyve Suyu: Tropicana, Schweppes
Süt Ürünleri: Tnuva, Strauss
Kahve: Nescafe, Tassimo, Starbucks
Çay: Lipton, Dilmah
Şekerleme: Elite, Strauss
Dondurma: Walls, Ben & Jerry's
Meyve ve Sebze: Carmel Agrexco, Agrexco
Alkollü İçecekler: Mey-İçki, Carmel Winery
Asitli İçecekler: Coca-Cola (Coca-Cola, Fanta, Sprite), Pepsi Co (Pepsi, Lays, Doritos, Cheetos)
Temizlik ürünleri:

Air Wick,
Ajax,
Aldays,
Alo
Ariel
Axe
Calgon,
Cif,
Clear,
Clit Bang,
Colgate Dettol,
Dove
Elidor,
Head & Shoulders,
Ipana,
Jhonsons Baby,
Loreal (Şampuan),
Lux,
Max Factor,
Nıvea
Omo,
Oral-B,
Palmolive,
Pantene,
Prima,
Rejoıce,
Protex,
Rejoice,
Rexona,
Rinso,
Sensodyne,
Viecnetta
Vileda,
Vanish,
Vaseline,
Veet.
Giyim ürünleri:

Tommy Hilfiger,
Nike,
Adidas,
Polo,
Ralph Lauren,
Parizyen,
Hugo Boss,
Calvin Klein,
Levi's,
Timberland,
Giorgio Armani

İsrail’e açıktan destek veren markalar: HP, Starbucks, Puma, Mc Donals, Nestle, Hardee's, Nike Lipton, Tide, Coca Cola, Burger King, Hyundai, IBM, L'Oreal, Subway.

Bu listedeki ürünlerin boykot edilmesi, bireylerin kendi vicdanlarına ve protesto yöntemlerine bağlı bir tercihtir. Herkes, kendi değerlerine ve inançlarına göre hareket etme hakkına sahiptir. Boykot hareketleri, toplumsal duyarlılıkların ve protesto eylemlerinin bir yansıması olarak ortaya çıkar ve genellikle bireylerin sesini duyurmasında etkili bir yol olarak kullanılır.