İşte En ucuz telefon fiyatları ve modelleri İşte En ucuz telefon fiyatları ve modelleri

Bugün gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi. Toplantının ana gündemini Türkiye'nin finans piyasalarının gelişimini ve istikrarını destekleyecek politika ve tedbirler oluşturdu.

Finansal piyasalarda Türk Lirası cinsinden enstrüman çeşitlendirmesi ve yatırımcılar için daha çekici hale getirme amacıyla yürütülen çalışmalar toplantıda değerlendirildi.

AA-20230928-32259165-32259162-EKONOMI_KOORDINASYON_KURULU_CUMHURBASKANI_YARDIMCISI_YILMAZ_BASKANLIGINDA_TOPLANDI

EKK tarafından yapılan açıklamada şu konulara vurgu yapıldı:

 • Fiyat istikrarının ve finansal istikrarın sağlanmasıyla uyumlu olarak, yüksek katma değerli ve ihracata odaklı yatırımların teşvik edilmesi, dışa bağımlılığın azaltılması ve sürdürülebilir büyümenin desteklenmesi amacıyla, özellikle Yatırım Taahhütlü Avans Kredileri (YTAK) gibi yatırımcıların finansman imkânlarını artıracak yeni stratejiler ele alındı.
   
 • Katılım finans ekosisteminin geliştirilmesine yönelik çalışmalar ve sektörü destekleyici mekanizmalar tartışılarak, Katılım Finans Çerçeve Kanunu hazırlıkları değerlendirildi.
   
 • Aile ve Gençlik Bankası’na ilişkin çalışmalar ve yakın dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulması planlanan Kanun Teklifi, EKK üyeleri ve ilgili taraflarla istişare edildi.
   
 • Finansal piyasalarda Türk Lirası cinsinden enstrüman çeşitlendirilmesi ve yatırımcılar için daha cazip hale getirilmesi amacıyla yürütülen çalışmaların son durumu değerlendirildi.
   
 • Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması için mevcut sistemlerin geliştirilmesi amacıyla önümüzdeki dönemde atılması planlanan adımlar masaya yatırıldı.