Ehliyet sahibi olan bir çok kişiye müjdeli haber gelmeye devam ediyor, alınan son dakika haberlerine göre, teklif kabul edilerek yasalaştı ve ehliyet sahiplerine sevindiren haber geldi.

Ehliyeti olanlara müjdeli haber! Teklif Yasalaştı 

Son yağmurlar barajları nasıl etkiledi? Son yağmurlar barajları nasıl etkiledi?

Türkiye Büyük Millet Meclisinden güzel haberler gelmeye devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre  14 milyondan fazla kişinin 521 milyar liralık borcuna ilişkin yapılandırma teklifi yasalaştığı belirtilerek 31 Aralık 2022 tarihinden önceki borçlar 2 bin TL’nin altında olması halinde silineceği vurgulandı. Ayrıca diğer borçların 48 ay vade ile ödeme seçeneği olduğu aktarıldı.

Ehliyetler Geri İade Edilecek!

Duyurulan açıklamalara göre ışık ihlalleri, hız, park cezası, emniyet kemeri, emniyet şeridi ihlali gibi sebeplerden trafik ceza puanı dolan sürücülerin ehliyetleri de geri iade edileceği ifade edildi. Yaklaşık olarak 10 bin'e yakın ehliyet'in iade edileceği söyleniyor.

Hangi durumlarda geçerli değil?

Alkollü ve uyuşturucuyla araç kullanmak, drift yapmak ve ölümlü kazaya sebebiyet vermen sürücülerin için bu durum geçerli olmadığı vurgulandı.

Ceza ve Puanlar Açıklandı

Geçilen yıl içerisinde sürücülerin en sık yaptığı hata ve ihlallere karşı ceza puanları açıklandı. İşte o cezalar ve puanları: Kırmızı ışıkta geçmek: 20 puan Alkollü araç kullanmak: 20 puan Emniyet kemeri takmamak: 15 puan