CHP'li Susurluk Belediye Meclisi Üyesi Murat Kula, geçtiğimiz günlerde Avrupa şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın yıldızı Ebrar Karakurt’un adının Balıkesir’in Susurluk ilçesinde bir caddeye verilmesi için Belediye Meclisi'ne önerge vermişti. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Kula’nın önerisi AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

THY, Hollywood yıldızını reklam yüzü olarak seçti! THY, Hollywood yıldızını reklam yüzü olarak seçti!

Evrensel'de yer alan habere göre, Ebrar Karakurt'un isminin 'yeni açılacak' bir cadde veya sokağa verilmesi önerisini inceleyen Susurluk Belediye Meclisi İmar Komisyonu, bu öneriyi ‘isim değişikliği’ olarak yanlış değerlendirdi ve reddetti.

Daha sonra ise İmar Komisyonu tarafından çarpıtılarak değerlendirilen önerge, 13 Eylül'de Belediye Meclisi'nin Eylül ayı 2. oturumunda yeniden ele alındı.  Ancak, İmar Komisyonu’nun öneriye ret verdiği rapor, CHP’li Meclis üyesi Kula’nın aleyhte oyuna karşılık, diğer meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Oylama sonrası açıklama yapan Kula, önergenin reddedilmesinin siyasi baskılara dayandığını savundu. Belediye Meclisi üyelerinin bu baskılara boyun eğmeyeceğini umut ettiğini ifade ettiği açıklamasında Murat Kula şunları dile getirdi:: “Kendileri gibi giyinmeyen, kendileri gibi düşünmeyen, kendilerinin siyasi partisine oy vermeye zorlayan bir kitle var. O kitlenin baskısına bu komisyon ne yazık ki bu rapora oy vererek teslim olmuştur. Ben Belediye Meclis üyelerimizin bunlara teslim olmayacağına inanmak istiyorum”