Bir zamanlar Fenerbahçe'de de forma giyen eski voleybolcu Duygu Bal, daha sonrasında Survivor'da yarışmıştı. Başarılı sporcu gelen yorumu affetmedi.

voleybolcu duygu bal

Bal, avukatı aracılığıyla, gayrimenkul yatırım danışmanlığı firmasının yönetim kurulu başkanı Zafer A. isimli işadamının sosyal medya X platformu üzerinden kendisine hakaret ettiğini ve suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

duygu

Sabah’ın Haberine göre; Saldırıların onur, saygınlık, haysiyet ve otoriteye yönelik olduğu iddia edilen dilekçede Zafer A. Duygu isimli kullanıcı, X hesabından Bali'ye, , "Bu kadın şu ada yarışmasındaki travesti görünümlü olan değil mi?" yazdığı belirtildi.

duyguu bal

Karantinadan çıktı soluğu balıkçıda aldı! Karantinadan çıktı soluğu balıkçıda aldı!

Söz konusu suçun Bal'ın düşünce özgürlüğü çerçevesindeki ifadelerine yönelik olduğu belirtildi. Şikayetin, suç unsuru yorumun yakın zamanda ortaya çıkmasının ardından yapıldığı vurgulandı.

duygu bal

TARAFLAR UZLAŞAMADI

İfadesi alınan işadamı Zafer A., ​​hesabın kendisine ait olduğunu iddia etti ancak o yorumu kendisinin yapmadığını ve Duygu Bal'ı tanımadığını söyledi.

duygu bal1

Taraflar anlaşmaya varmayınca İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı dava açtı. Savcı, şüphelinin savunmasında, sosyal medya hesabının kendisine ait olduğunu ancak böyle bir yorumda bulunmadığını şeklindeki savunmasının suçtan kurtulmaya yönelik olduğunu ve buna itibar edilmediğini aktardı.

"Sesli veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan en fazla 2 yıl 4 ay hapis cezası istendi.