Usta gazeteci Uğur Dündar, dün akşam Sözcü Televizyonu'nda yayınlanan "Zor Soru" programında, Türkiye'nin ekonomik sorunlarına ve muhalefetin rolüne sert bir eleştiri getirdi.

Eteğindeki taşları döken Dündar, "Ben bu halkın sağduyusuna çok güvenirim. Halk her şeyi not ediyor." diyerek sözlerine başladı.

EKONOMİK KRİZ VURGUSU

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizi vurgulayan Dündar, "Ülke, belki de tarihinin en derin ekonomik krizlerinden birini yaşıyor." dedi. Program sırasında, uyuşturucu ve silahlanma gibi sorunlara da değinen Dündar, "Her taraf suç örgütü kaynıyor. Ben söylüyorum insanlar evine ekmek götüremiyor." şeklinde konuştu.

“BATSIN SİZİN ŞU KOLTUK SEVDANIZ”

İsrail Malı Diş Macunları 2023 | Yerli Diş Macunu Markaları İsrail Malı Diş Macunları 2023 | Yerli Diş Macunu Markaları

Uğur Dündar, muhalefet partilerine de sert eleştiriler yöneltti. Muhalefeti seçim kazanamamakla suçlayan Dündar, "Ne zaman muhalefet olmaktan vazgeçecek, ne zaman iktidar olmaya oynayacak? Ne zaman iç kavgalarından kurtulacak da milletin derdine derman olacak?" diye sordu. Dündar, muhalefetin koltuk sevdasına dikkat çekerek, "Gerçekten artık bıktık. İllallah dedik. Batsın sizin şu koltuk sevdanız. Geldik gidiyoruz halen Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacak. Bu nedir Allah aşkınıza, bu nedir?" dedi.

ÇARPICI AÇIKLAMALAR TARTIŞMA YARATTI

Uğur Dündar'ın bu çarpıcı açıklamaları, muhalefetin rolünü ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumu tartışmaların odağına yerleştirdi. Dündar'ın sert sözleri, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

İşte Uğur Dündar’ın açıklamaları:

"Ben bu halkın sağduyusuna çok güvenirim. Halk her şeyi not ediyor. Ülke, belki tarihinin en derin ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Bir taraftan uyuşturucu öbür taraftan silahlanma almış başını gitmiş. Her taraf suç örgütü kaynıyor. Ben söylüyorum insanlar evine ekmek götüremiyor. Askıda ekmek kuyrukları her gün daha fazla uzuyor. Geçinme derdi en büyük sorun.

Ne zaman muhalefet olmaktan vazgeçecek, ne zaman iktidar olmaya oynayacak? Ne zaman iç kavgalarından kurtulacak da milletin derdine derman olacak? Gerçekten artık bıktık. İllallah dedik. Batsın sizin şu koltuk sevdanız, kardeşim. Memleketin bir haline bakın Allah aşkına. Bu kadar mı uzaksınız siz halktan, bu kadar mı kopuksunuz siz ülkenin gerçeklerinden. Ayıptır ya. Bitsin artık sizin bu koltuk sevdanız. Yeter. Geldik gidiyoruz halen Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacak. Bu nedir Allah aşkınıza, bu nedir? Ülkenin muhalefeti iktidar yapabilecek en uygun koşullarında siz iktidar olmamışsınız hala o koltuklarda oturuyorsunuz. Ayıptır yahu, yazıktır. Bu kadar bizimle, aklımızla, ülkenin gerçekleriyle, milletin derdiyle dalga geçilmez kardeşim."