İYİ Parti'nin eski Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

213123213123-pIOO

Acı haberi, İYİ Parti İstanbul eski İl Başkanı ve şu anki Genel Merkez Teşkilat Başkanı olan Buğra Kavuncu duyurdu.

Kavuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları ifade etti: "İYİ Parti'mizin önceki dönem Kocaeli İl Başkanı Sayın Şanbaz Yıldız'ı kaybettik. Acımız tarifsiz. Merhum Yıldız'a Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve camiamıza sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Değerli dava arkadaşım, Kocaeli Eski İl Başkanımız ve Yerel Yönetimler Koordinatörümüz Şanbaz Yıldız’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Şanbaz Yıldız, son dönemde yüksek kan değerleri sorunu yaşadığı ve bu gece İzmit Yahya Kaptan'daki evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Ankara'da yaşandı! İşçiler 30. kattan düştüler! Ankara'da yaşandı! İşçiler 30. kattan düştüler!

Kendisi son paylaşımında ise şu mesajı vermişti: "Başaracağız… Yerel seçimlere kısa bir süre kala, Genel Başkan Yardımcımız Burak Akburak’ın çağrısıyla önemli bir sorumluluk üstlendim. İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı 5. Bölge Koordinatörü olarak görevlendirildim. Kocaeli başta olmak üzere Düzce, Sakarya, Bolu, Yalova, Bursa ve Bilecik illerimizin yerel seçimlere dönük koordinasyonu şahsıma verildi. Yoğun bir çalışma sürecine girmeden önce, Genel Başkanımız Meral Akşener’e, Genel Başkan Yardımcımız Burak Akburak’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bu 7 ilimizde yerel seçim sürecinin partimiz açısından en iyi şekilde geçmesi için canla başla çalışacağımı Kocaeli kamuoyuna sunmak istiyorum. Hep birlikte başaracağız."

Şanbaz Yıldız, 1963 yılında Ankara'da doğdu. Ankara'da ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. Ankara Ülkü Ocakları'nda görev aldı. Kocaeli'ye yerleştikten sonra İYİ Parti'nin Kocaeli İl Başkanlığı görevini üstlendi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi mezunu olan Yıldız, İYİ Parti'nin milletvekili adayı olarak seçilememişti.