Kocaeli'de 6 yıl önce özel hastanede kanser teşhisi konulan bir kadın, yanlış teşhis nedeniyle iki memesinin alındığını iddia ederek hastane ve iki doktora dava açtı.

İdrar sıkışıklığı için ne yapılmalı? İdrar sıkışıklığı için ne yapılmalı?

Kocaeli 1. Tüketici Mahkemesi'nde görülen davaya müşteki kadın olan Çiğdem Kışlalı (51) ile davalı doktor T.C. ile doktorların avukatları katıldı.

AMELİYAT SONRASI FOTOĞRAFLARI MAHKEMEYE SUNDU

Müşteki avukatı Asuman Arslan, bilirkişi raporunun kendilerine sunulmadığını belirterek, müvekkilinin ameliyat sonrası fotoğraflarını mahkeme başkanına sundu. Duruşmada, bilirkişi raporunun bir suretinin müşteki avukatına verildiği belirtildi. Diğer taraftan, davalı doktor T.C.'nin avukatı Galip Onur Demirel de rapora itiraz dilekçelerini yeniden dile getirdi.

AA-20231024-32501462-32501459-KOCAELIDE_YANLIS_TESHISLE_IKI_MEMESININ_ALINDIGINI_IDDIA_EDEN_KADIN_DAVACI_OLDU

Kışlalı, duruşma sonrasında yaptığı açıklamada, 6 yıl önce sağ memesinin üst kısmında kitle benzeri bir şey fark etmesi üzerine tedavi için özel bir hastaneye gittiğini anlattı. Ancak gittiği doktorun kendisini paniğe sürüklediğini ve kanser teşhisi konulduğunu iddia etti.

Kışlalı, "Doktor, 'Kanser hücresi, vücudunu bir gün içerisinde de bir sene içerisinde de sarabilir.' dedi. Ne yapacağımızı bilemedik. Bütün tetkikler elimizde, karar vermemiz lazım; ameliyat olalım mı olmayalım mı? Biz de karar verdik. Kanserim zannettim. Sadece o kitle alınacaktı ama dediler ki 'Diğer memeyi de alalım mı?' Doktorlara güveniyoruz; 'Siz nasıl uygun görüyorsanız öyle yapın.' dedik. Onlar iki memeyi de aldılar" şeklinde konuştu.

Kışlalı, ardından üç ayrı ameliyat geçirdiğini belirtirken, sonraki süreçte kendisine iddia edilen bir başka teşhisle karşılaştığını ve kanser olmadığını öğrendiğini dile getirdi. Bu yanlış teşhis nedeniyle hem maddi hem de manevi sıkıntılar yaşadığını ifade eden Kışlalı, adaletin yerini bulmasını umduğunu belirtti ve kanser olmadığı için şükrettiğini söyledi. Mahkemeye, estetiğin bu şekilde gerçekleştirilmeyeceğini gösteren fotoğraflar sundu.

AA-20231024-32501462-32501460-KOCAELIDE_YANLIS_TESHISLE_IKI_MEMESININ_ALINDIGINI_IDDIA_EDEN_KADIN_DAVACI_OLDU