Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Eylül ayı itibarıyla doğalgazın satış fiyatlarında, sanayi kuruluşları ve mesken aboneleri için tarife değişikliği yapmayacağını duyurdu.

BOTAŞ'ın resmi internet sitesinde yer alan tarife tablosuna göre, Eylül ayında geçerli olacak doğalgaz tarifelerinde, hem mesken hem de sanayi aboneleri için bir değişiklik olmayacak.

EYLÜL AYI SATIŞ FİYATI

Buna göre, BOTAŞ'ın mesken abonelerine Eylül ayında uygulayacağı doğalgaz satış fiyatı, 1000 metreküp doğalgaz için 4,080 Türk Lirası olarak belirlendi.

Sanayi aboneleri için ise tarife kademesine bağlı olarak 1000 metreküp doğalgaz için 7,124 Türk Lirası (kademe 1) ve 9,478 Türk Lirası (kademe 2) olarak sabit kaldı.

Elektrik üretim amaçlı doğalgazın fiyatı ise 1000 metreküp için 10,000 Türk Lirası olarak ilan edildi.

Doğalgaz fiyat tarifeleri aylık olarak gözden geçirilmekte olup, bu son güncellemeyle Eylül ayı için fiyatlar sabit tutuldu.

"UKRAYNA'DAN SONRA EN DÜŞÜK DOĞALGAZ FİYATI"

Emekli kök aylıkları ne kadar olacak? Emekli kök aylıkları ne kadar olacak?

Kurumun internet sitesinde yer alan açıklamada, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında, halen konut aboneleri için ülkemizde Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatının uygulandığı" belirtildi.