İsrail ve Hamas arasında yaşanan çatışmalar her geçen gün daha da artarken gönüllü olarak İsrail ordusuna katılan kişi sayısında da artış görülmeye başlandı. Netflix'te yayınlanan Fauda dizisinin oyuncuları arasında yer alan Idan Amedi, İsrail ordusuna katıldığını açıkladı.

Ekran görüntüsü 2023-10-13 093456

"AİLELERİMİZİ VE ÇOCUKLARIMIZI KORUMAK İÇİN BURADAYIZ"

İsrail Filistin arasında yaşananları anlatan Fauda dizisinde oynayan oyuncu, orduya katıldığını açıkladı. Instagram hesabından yayınladığı videoda bundan sonra orduda yer alacağını belirten oyuncu şu ifadelere yer verdi:

İngiltere'de rekor bizde! İngiltere'de rekor bizde!

 "WhatsApp'ı açtım ve bir sürü mesaj gördüm. Hepinize iyi olduğumuzu bildiriyorum. Cumartesi gününden beri burada pek uyuyamadım ama moralimiz yüksek ve neden burada olduğumuzu her an anlıyoruz. Ailelerimizi ve çocuklarımızı korumak için."

iidan amedi

"KAZANACAĞIZ"

"On yıldan fazla bir süre önce askeri konuşmaları geride bıraktım. Bu yüzden detaylandırmayacağım, sadece bu zor günlerde tüm İsrail'e basit kelimelerle şunu söyleyeceğim: Kazanacağız. İsrail halkına ve IDF askerlerine merhaba; Bu Fauda'dan bir sahne değil bu gerçek bir hayat. Çocuklarımızı korumak için buradayız kazanana kadar durmayacağız. Hadi kazanalım."

idan amedi

375x375bb