İntihar iddiaları sonrası Dilan Polat'tan mektup! İntihar iddiaları sonrası Dilan Polat'tan mektup!

Yasak Elma dizisinde canlandırdığı Yıldız karakteriyle tanınan oyuncu Eda Ece, Disney Plus'ın Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçmesine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaparak olaya sessiz  kalmadı.

 Ece, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ortak sevgi, minnet ve şükranını ifade etmek amacıyla Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını paylaştı. Ancak, Ece'nin Disney Plus'a herhangi bir yorum yapmaması, kullanıcılar tarafından eleştirildi.

Yasak Elma dizisinde canlandırdığı Yıldız karakteriyle gönüllerde taht kuran oyuncu Eda Ece, Disney Plus'ın Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçme kararına tepki gösterdi.

Geçtiğimiz sene Türkiye'de yayın hayatına başlayan Disney Plus platformu, daha önce 2023 yılı içerisinde Aras Bulut İynemli'nin başrolünde yer aldığı "Atatürk" dizisini yayınlayacağını duyurmuştu. Ancak, geçtiğimiz haftalarda platform, sürpriz bir kararla yerli içeriklerini kaldırdı ve bu kararın dışında kalan projeleri de etkiledi. Disney Plus, merakla beklenen Atatürk dizisini yayınlamama kararı aldı.

DİĞER ÜNLÜLER SESSİZ KALDI

Bu skandal karara rağmen birçok oyuncu sessiz kalmayı tercih ederken, platformun marka elçisi olan Eda Ece, sosyal medya hesabından tepki gösteren ilk isim oldu. Güzel oyuncu, Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını paylaşarak "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin ortak sevdası, minneti, şükrü Atatürk" notunu düştü. Ancak, Ece'nin Disney Plus'a yönelik herhangi bir yorum yapmaması, sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirildi.

Ekran görüntüsü 2023-08-02 161212