Şarkıcı Banu Parlak’ın 1 Ekim’de Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’nda bulunan güzellik merkezinde meydana gelen silahlı saldırı sonrası Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

İYİ Parti'den en net ittifak yanıtı: 2028'de bile... İYİ Parti'den en net ittifak yanıtı: 2028'de bile...

Soruşturma kapsamında Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat iş yerinin kurşunlanmasında azmettirici olarak ifade verdi. Savcılık tarafından ifadeleri alınan 3 şüpheli, "silahlı saldırıya azmettirme" suçundan tutuklanmaları istemiyle hakimliğe sevk edildi.

Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Polat ailesi hakkında tutuklama kararı verildi.

Polat ailesi hakkında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılmıştı. Çift bu soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

'HAKKIMDA 38 GÜN HAPİS CEZASI ALDIRMIŞLARDI'
Banu Parlak daha önce konuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dilan Polat ile bundan 2 sene öncesine kadar aramızda yaşanan husumet nedeniyle bana İstanbul’dan ret aldıkları için Niğde’den 38 gün hapis cezası aldırmışlardı. Bu karar adalet yerini bularak bozuldu, ilk husumetimiz ise ben güzellik merkezi açtığımda başlamıştı ‘benim güzellik merkezim varken sen nasıl güzellik merkezi açarsın’ diye sonrasında olaylar kapandı. Ben kapandı sanmışım bunlar oturdukları semtte bir gencin parasını alarak borç adı altında bu parayı geri vermek için Banu Parlak’ı vurmayı şart koşmuşlar çocuk da yapmamış. Daha sonra çocuğu içeri aldırıyorlar çocuk çıkınca çocuğa sıktırıyorlar bacağından vuruluyor çocuk ve kendisi bana ‘Banu Parlak’ı vur dediler ben vurmadım. Bu sebepten dolayı paramı vermediler bir de üstüne beni çocuklarımın önünde Dilan Polat ve Engin Polat’ın selamı var diye vurdurdular’ diyor. Bu çocukta vurulduktan sonra ben artık can güvenliğim olmadığından dolayı başıma bir şey gelirse sorumlusu onlardır.”

detay169616