Ünlü sosyal medya fenomeni Dilan Polat, eşi Engin Polat ve kardeşi Sinem Sıla Doğu'nun son dönemde yaptıkları lüks harcamalar ve yaşam tarzları gündemi meşgul ediyor. Halktv.com.tr tarafından yapılan bir araştırmada, Dilan Polat, Engin Polat ve Sinem Sıla Doğu'nun 6 şirketinin finansal durumu incelendi.

ÖDEMESİ GEREKEN VERGİ MİKTARI

Hesaplamaları yapan Prof. Dr. Özgür Demirtaş'a göre, Dilan Polat'ın son dönemde yaptığı harcamalar göz önüne alındığında yıllık ödemesi gereken vergi miktarının 500 milyon TL olduğu tahmin ediliyor. Ancak Dilan Polat'ın son 6 yılda ödediği vergi miktarı yaklaşık 6 milyon TL civarında bulunuyor.

56 ŞUBELİ ŞİRKETİN VERGİ BORCU ÇIKTI

Araştırmada Dilan Polat'ın 56 mağazasının bağlı olduğu Dilan Polat Güzellik Kozmetik San. Ve Tic. AŞ'nin ödenmemiş vergi borcu bulunduğu belirlendi. Bu şirket Kasım 2017’de kuruldu. Şirketin kayıtlı sermayesi 5 milyon TL. Şirketin sermayesi Dilan Polat'a ait.

6 YILDA 6 MİLYON VERGİ

Şirketin yönetiminde, Engin Polat’ın kardeşi Alper Kürşat Polat bulunuyor. 56 şubeli şirket son 6 yılda 5 milyon 809 bin 701 lira vergi ödedi. Bu rakam yıllık 980 bin TL’ye denk geliyor. Bu şirketin, vadesi geçmiş vergi borcu ise 96 bin 715 TL.

yeni-proje-20

ESTETİK ŞİRKETİ 148 bin 541 TL VERGİ ÖDEDİ

Dilan Polat, Engin Polat ve Sinem Sıla Doğu'nun sahibi olduğu şirketlerin vergi durumu incelendi. Bu şirketler arasında yer alan D Polat Estetik Sağlık Hizmetleri AŞ'nin ödediği vergi miktarı 148 bin 541 TL olarak kayıtlara geçerken, ödenmemiş vergi borcu 11 bin 112 TL olarak belirlendi.

Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın sahibi olduğu D Polat Estetik Sağlık Hizmetleri AŞ'nin kayıtlı sermayesi 100 bin TL olarak görünüyor.

Öte yandan Dilan Polat ve Engin Polat'ın yönetiminde olduğu D Polat Estetik Sağlık Hizmetleri AŞ, Ekim 2021'de kuruldu.

Ayrıca, Dilan Polat ve Engin Polat'ın yönetiminde olduğu D Polat Estetik Sağlık Hizmetleri AŞ'nin ödenmemiş vergi borcu ise 11 bin 112 TL olarak kayıtlara geçti.

MÜCEVHERAT ŞİRKETİ 73 BİN 178 TL VERGİ ÖDEDİ 

Behzat Ç. ekibi bir araya geldi Behzat Ç. ekibi bir araya geldi

Dilan Mücevherat Uluslararası Pazarlama Ve Ticaret AŞ adlı şirketin ise ödediği vergi miktarı 73 bin 178 TL olarak kayıtlara geçerken, ödenmemiş vergi borcu 11 bin 112 TL olarak belirlendi.

dilan-sıla

KARDEŞİNİN ÜZERİNE 3 ŞİRKET VAR

Dilan Polat'ın kardeşi Sinem Sıla Doğu'ya ait Sıla Doğu Güzellik Kozmetik Ticaret Limited Şirketi, 11 Ocak 2023 tarihinde kuruldu. Şirketin kayıtlı sermayesi 50 bin TL olarak belirlendi. Sıla Doğu'ya ait bu şirket, bugüne kadar 140 bin 73 TL vergi ödedi. Ayrıca, ödenmemiş vergi borcu bulunmuyor.

Sıla Doğu'nun sahibi olduğu Dosivens Kozmetik Ürünleri İthalat Ve İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Ekim 2020 tarihinde kuruldu. Şirketin kayıtlı sermayesi 50 bin TL olarak görünüyor. Bu şirket, bugüne kadar 66 bin 357 TL vergi ödedi.

Ayrıca, Sinem Sıla Doğu'nun sahibi olduğu Dosivens Kozmetik Ürünleri İthalat Ve İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Nisan 2019 tarihinde kuruldu. Şirketin kayıtlı sermayesi 50 bin TL olarak belirlendi. Bu şirket, bugüne kadar 1 milyon 540 bin TL vergi ödedi.