Dilan Polat'ın, X, eski adıyla Twitter, hesabından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i etiketleyerek şunları yazıldı:

"Meral hanım bizi dinlemeden yoksulluğun sebebi bizi görmüş.
Türkiye’yi yönetme iddiasında bu ayrımcılığı nasıl yapar.
Bizden  şikayetçi bir vatandaş var mıymış?
İddia ederim kendisinden çok bu millete faydamız var garibe yardımımız var.
Biz insanımıza bağış yapıyoruz bağışla milletvekili değil.
Bizim üzerimizden siyaset yapıp iktidara saldırma nedeni yapmasın.
Neredeyse muhalif medya ve muhalefetin iktidarla siyasetin piyonu olacağız. @meral_aksener"

Skandal! Çocuğu çikolata için depoya kiltlediler! Skandal! Çocuğu çikolata için depoya kiltlediler!

Dilan Polat hesabından yazılan bu tweeti avukat Feyza Altun alıntılayarak "Bunların dili çok uzadı. Diyorlar ki gelin bizi daha da linç edin. Sen kim siyasetçilere dil uzatmak kim" yazdı.

Polat da bunun üzerine Feyza Altun'a "Aha gerçek itiraf! 'Linç edicilerimiz' Gazeteciliğiniz ve hukukçuluğunuz bu muymuş? Linç suç değil midir? İnsanlık dışı değil midir?"  diye cavap verdi.

SERBEST BIRAKILDILAR MI?

Öte yandan Dilan ve Engin Polat halen gözaltında.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu konuya dair şu paylaşımda bulundu: "Dilan Polat ve eşi serbest bırakılmadı, 4 günlük gözaltı kararı var.  Muhtemelen Twitleri yakını atıyor. Delilleri karartma ve kaçma şüphesi olduğu için tutuklanması çok yüksek. Ama burası Türkiye. Kesin konuşmamak gerek. Şu an için hala gözaltında."

Dilan Polat'ın hesabını kim kullanıyor? Tweetleri kendisi mi atıyor? soruları gündem yaratınca, Dilan Polat hesabından şu tweet atıldı: "Sosyal medya siyasiler, sanatçılar, iş insanları tarafından genelde danışmanlar tarafından kullanılır.
Bu bir suç veya ayıp değildir Öyle değil mi?"

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada Dilan Polat ve Engin Polat çiftine göndermede bulunmuştu. Akşener şunları söylemişti:

"Bu ülkede ne yapılırsa yapılsın insanlar rezil olmuyor. Allah bize bu hırsızları bu yolsuzları bu ahlaksızları rezil etmeyi nasip etsin inşallah. Çaldıkları paralar, yaptıkları ahlaksızlıklar. Ey büyük Allah'ım yanlarına kalmayacağını ben biliyorum. Çoluğundan çocuğundan çıktığını, çıkacağını biliyorum. Ama Türkiye'yi bu kafayla yönetenlerin Türkiye'yi getirdikleri durum budur.

Her biri birer Dilan Polat haline gelmiş, her biri birer Engin Polat tipine dönmüş çocuklarımız... Bir tarafta ise karnı guruldayan, KYK yurtlarında yemeklerinin içinden böcek, solucan çıkan çocuklar, yemek bittiği için yemek yiyemeyen çocuklar. Bunlar Gayretullaha dokunur. Allah bunları kursağından getirir, bunlara sebep olanları kahrı perişan eyler. Allah’ım nasip et, bunların kursaklarından bu haram lokmayı almayı bize nasip et Allah’ım."