Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), "kara para aklama" ve "vergi kaçırma" gibi ciddi suçlamalarla karşı karşıya olan Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın mal varlıklarıyla ilgili inceleme başlamıştı. İnceleme sonucunda Dilan-Engin Polat çiftinin mal varlıkları dondurulmuş ve yurt dışına çıkış yasağı getirilmişti. 

Dilan Polat ve Engin Polat çifti ülkeden kaçtı mı? Dilan Polat ve Engin Polat çifti ülkeden kaçtı mı?

Alina Boz ve Umut Evirgen evlendi Alina Boz ve Umut Evirgen evlendi

15 ŞİRKETİNE BASKIN

Son günlerde vergi müfettişlerinin talebi üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerçekleştirilen aramalar sonucu, Polat çiftine ait 15 şirkette birçok materyale el konuldu.

Dilan ve Engin Polat’ın avukatı rest çekti Dilan ve Engin Polat’ın avukatı rest çekti

f9eeg9owiaagyme

MİLYONLUK ARACI SATIŞA ÇIKARDILAR 

Bu gelişmelerin ardından gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabında Polat çiftinin milyonlarca lira değerindeki araçlarını satışa çıkardığını duyurdu. Bu satışın yaklaşık 8 milyon TL değerindeki 2020 model bir cipi içerdiği ve aracın plakasının "34 DP 0088" olduğu gözlemlendi. Aynı zamanda, bu aracın Polat çiftine ait diğer araçların plakaları listesinde yer aldığı da ortaya çıktı.

Dilan Polat ve Engin Polat’a ait iş yerlerine baskın: Arama yapılıyor Dilan Polat ve Engin Polat’a ait iş yerlerine baskın: Arama yapılıyor