Ali Babacan'ın genel başkanı olduğu DEVA Partisi Kırıkkale İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile 6 ilçe başkanı, görevlerinden ve parti üyeliklerinden istifa etti.

Ece Ronay'dan açıklama geldi! Ece Ronay'dan açıklama geldi!

Karakuş, yazılı bir açıklama yaparak üç yıldır DEVA Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı görevini sürdürdüğünü belirtti. Kendi ve yol arkadaşlarının büyük emek ve fedakarlıklarla yürüttüğü DEVA Partisi Kırıkkale İl Teşkilatı'ndaki görevlerinden istifa ettiklerini ve parti üyeliklerini sonlandırdıklarını ifade etti.

"EN BÜYÜK ETKEN YAKLAŞAN YEREL SEÇİMLER" 

Kararın temel sebebinin, yaklaşan yerel seçimlerle birlikte memlekete daha iyi hizmet etme arzusu olduğunu belirten Karakuş, il binasını yeni yönetime devredeceklerini ve gelecek yeni arkadaşlarına başarılar dilediklerini aktardı:

"Aldığımız bu karardaki en büyük etken, yaklaşan yerel seçimlerle birlikte memleketimize daha iyi hizmet edebilme arzusu olmuştur. Büyük özenle hazırlamış olduğumuz il binamızı gelecek yeni yönetime devredeceğiz. Göreve gelecek yeni arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz."