Hollanda Eredivisie Ligi'nde Ajax ile Feyenoord arasında büyük heyecanla beklenen derbi, olaylar nedeniyle tam bir kaosa dönüştü. Feyenoord'un hızlı başladığı maçta aldığı üstünlük sonrasında, Ajax taraftarları sahaya yabancı maddeler atarak olayları tetikledi.

TÜRK ASILLI HAKEM MAÇI TATİL ETTİ

Feyenoord, 9. ve 18. dakikalarda Santiago Gimenez'in attığı gollerle erken bir avantaj elde etti ve maçın 37. dakikasında Igor Paixao'nun attığı golle skoru 3-0'a taşıdı. Ancak bu skorun ardından tribünlerden sahaya yabancı maddeler atılmaya başlandı.

Hakem Serdar Gözübüyük, sahaya atılan meşaleler nedeniyle oyunu üç kez durdurdu. Ancak olaylar yatışmadığı için hakem, maçı tatil etmek zorunda kaldı. Hollanda federasyonu maçın tekrarlanmayacağını ve maçla ilgili kararın daha sonra verileceği açıklandı.

KAPILARI TEKMELERLE KIRDILAR

ATLI POLİSLER DEVREDE

Tribünlerdeki olaylar saha dışına da taştı. Kendi sahalarının altını üstüne getiren Ajax taraftarları stadyumun dışında da sorun çıkarınca devreye atlı polisler girdi. Atlı çevik kuvvet polisleri taraftarla müdahale etti.

Alanyaspor'un 6 haftalık hasreti bitti Alanyaspor'un 6 haftalık hasreti bitti

Öte yandan bu sezon Eredivisie'de sadece bir galibiyet alabilen Ajax 5 puanla 14. sırada yer alırken 11 puan toplayan Feyenoord ise 4. sırada..