Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, Yunan adalarına tatil için gittikleri sırada tekne kazası geçirdiler. Çift, Leros Adası açıklarında zodyak botla restorana gitmek isterken kayalıklara çarptı.

Kazada Ali Sabancı ağır yaralanarak yoğun bakıma alındı ve entübe edildi. Vuslat Doğan Sabancı ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Kaza sonrasında çift, önce adadaki hastaneye götürüldü, ardından Bodrum'a transfer edildi.

ALİ SABANCI'NIN DALAĞI ALINDI

Ali Sabancı'nın sağlık durumu ciddiyken, Vuslat Sabancı'nın durumu ise iyileşmeye başladı. Ali Sabancı, Bodrum'dan ambulans helikopterle İstanbul'daki Amerikan Hastanesi'ne taşındı. Vuslat Doğan Sabancı'nın da daha sonra aynı hastaneye getirileceği belirtildi. Ali Sabancı'nın dalağının alındığı ve yüzünde ciddi darbeler aldığı ifade edildi.

Göçük altındaki anne ve oğlundan acı haber! Göçük altındaki anne ve oğlundan acı haber!

ESAS HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA

Esas Holding deniz kazasına ilişkin olarak "Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir Deniz Kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir" açıklaması yapıldı.

YEREL BASIN: 7 YARALI

Yunanistan'da yerel basında çıkan habere göre, gece yarısından kısa süre önce Leros ile Leipsos arasındaki deniz bölgesinde sürat teknesinin kayalıklara çarpması sonucu 7 kişi yaralandığı, ağır yaralanan 2 kişinin Leros Hastanesi'nde ameliyata alındığı ve yaralıların Türk vatandaşı olduğu belirtildi.