Deniz Akkaya, İsrail-Hamas çatışmalarının devam ettiği bir dönemde yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti. Sosyal medya hesabından yaptığı bu paylaşımda Akkaya, "Bu son yorumum ağır gelecek ama birileri de acı gerçekleri söylemeli" diyerek Türkiye'deki mülteci sorunu hakkında düşüncelerini paylaştı.

Akkaya, Türkiye Cumhuriyeti'nin ana sorununun ülkede azınlık olan Museviler olmadığını, asıl sorunun sözde Müslüman olan Afganlar ve Araplar olduğunu savundu. Akkaya'ya göre bu gruplar ülkedeki çeşitli suçları işliyorlar ve bu iddialarını polis kayıtları ile destekledi.

Ender Saraç da şiddet mağduru  Ender Saraç da şiddet mağduru 

Instagram'dan paylaşım yapan Akkaya şunları ifade etti: 

"Eğer bir avuç Musevi bütün dünyayı yönetiyor ise Müslümanlar kafasını iki elinin arasına alsın ve düşünsün; biz nerede yanlış yaptık. Hiç düşünüyor musunuz?

Türkiye Cumhuriyeti'nin ana sorunu ülkemizde zaten azınlık olan Museviler değil sözde Müslüman olan Afganlar ve Araplardır. Bacılarınızın, kardeşlerinizin, karılarınızın bacaklarını, kalçalarını sosyal medya gizlice çekip yayınlayan onlardır, kız kardeşlerimize tecavüz eden onlardır. Bu yazdıklarım rakamlarla poliste ispatlıdır.

Ben Musevi dostlarımla aynı mahallede yaşamaya ticaret yapmaya dost kalmaya razıyım."

1-119

2-89