Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yer alan "Kanun Hükmü" belgeseli, festival seçkisinden çıkarıldıktan sonra yeniden dahil edildi. Ancak Kültür ve Turizm Bakanlığı festivalden çekildi. Jüri Başkanı Demet Akbağ, belgeselin tekrar seçkiye alınmasının ardından göreve döndü, ancak festival yönetiminin bir kez daha geri adım atması üzerine görevinden ayrıldığını açıkladı.

Ricky Gervais, Armageddon’un çıkış tarihini açıkladı Ricky Gervais, Armageddon’un çıkış tarihini açıkladı

Zeki Demirkubuz da Altın Portakal'dan vazgeçti Zeki Demirkubuz da Altın Portakal'dan vazgeçti

"DUYDUĞUM RAHATSIZLIK SEBEBİYLE..."

Demet Akbağ'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bir hafta boyunca sinema konuşmak ve sinemayla iç içe olmak için kabul ettiğim jüri başkanlığı görevimden ayrılıyorum. Yaşanan iletişim sorunları, kriz yönetiminin yapılamaması ve ismimin dahil olmadığım olaylar içerisinde geçmesinden duyduğum rahatsızlık sebebiyle festivalde yer almayacağım" ifadeleri yer aldı.

"TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise konuyla ilgili olarak, "Altın Portakal Film Festivali'ne kısaca değinmek istiyorum. Bu konuyla ilgili en başından beri bakanlığımızın tavrı çok net. Bakanlık olarak kültür ve sanatın her daim destekçisiyiz ancak sanatın gücü kullanılarak terör örgütü propagandası yapılmasına, sanatın provokasyon unsuru olarak kullanılmasına da son derece karşıyız" açıklamasını yaptı.

Sansür krizi: "Kanun Hükmü" geri döndü, Bakanlık Altın Portakal'dan çekildi Sansür krizi: "Kanun Hükmü" geri döndü, Bakanlık Altın Portakal'dan çekildi