Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu partisinin genel merkezinde konuk etti. İki lider arasında gerçekleşen görüşmede, TBMM'deki grup çalışmaları, yerel seçim hazırlıkları ve siyasi gelişmeler hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Bahçeli, Netanyahu'nun adını değiştirdi! İşte taktığı isim! Bahçeli, Netanyahu'nun adını değiştirdi! İşte taktığı isim!

Gelecek Partisi tarafından yapılan açıklamaya göre, görüşmede genel başkanlar 1 Ekim'de başlayacak olan TBMM çalışmalarında, Saadet-Gelecek grubunun işleyiş ilkeleri ve öncelikli gündemleri konusunda mutabık kaldılar. Ayrıca, yerel seçim hazırlıkları bağlamında, yerel teşkilatlar ve genel merkez birimleri arasında istişarelerin başlaması kararlaştırıldı. Siyasi gelişmelerle ilgili düzenli istişarelerin daha sık ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesinin önemi vurgulandı.

"GÖRÜŞME SON DERECE OLUMLU GEÇTİ"
Görüşmenin son derece olumlu geçtiği bildirilirken, "İki partinin iş birliğinin genel seçimler sonrası toplumda oluşan karamsarlığı aşma ve yeni bir siyasi iklim oluşturma çabası olarak tabanda yaptığı olumlu etkiden duyulan memnuniyet ifade edilmiştir" açıklaması yapıldı.