Disney Plus platformunun, daha önce yayınlayacağını duyurduğu 'Atatürk' dizisini iptal etmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Bu olayın ardından canlı TV platformu D-Smart Go, Galatasaray-Zalgiris maçı sırasında Disney Plus'a göndermede bulunarak Atatürk'ün sözünü alt bantta paylaştı.

"GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER"

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu rövanşında Litvanya temsilcisi Zalgiris'le karşı karşıya geldi. Maçı yayınlayan D-Smart Go platformu, maç esnasında Mustafa Kemal Atatürk'ün "Geldikleri gibi giderler" sözünü alt bantta ekrana taşıdı.

Disney Plus platformunun Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçmesi ve bu duruma gösterilen tepkiler sosyal medyada büyük bir tartışma konusu haline geldi. Kullanıcılar, Disney Plus'un bu kararına karşı çeşitli eleştiriler ve tepkiler paylaşıyor.

NE OLMUŞTU?

Ancelotti, Arda Güler'in oynayacağı tarihi açıkladı Ancelotti, Arda Güler'in oynayacağı tarihi açıkladı

Disney Plus platformu, daha önce yayınlayacağını duyurduğu ve Aras Bulut İynemli'nin başrolünü oynadığı Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçtiğini duyurmuştu.

Bu iptal kararı Türkiye'de büyük bir gündem oluşturmuş ve birçok kişi tarafından tepki çekmişti. Daha önce 29 Ekim tarihinde yayınlanması planlanan dizi, şimdi film olarak televizyon ve sinemalarda gösterileceği açıklanmıştı. Bu karar, kamuoyunda geniş çaplı tartışmalara ve duygusal tepkilere neden olmuştu.