Bugün, iki haftalık aranın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantıda, iç ve dış politikadaki güncel gelişmelerin yanı sıra ekonominin mevcut durumu ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği Tahıl Koridoru Anlaşması görüşmesinin detaylarını Kabine üyeleriyle paylaşacak. Sorunun çözümü için önerilen adımlar ve bu adımların uygulanma şekli masaya yatırılacak.

Kabine toplantısında ekonomi, önemli bir başlık olarak öne çıkacak. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan'ın düzenlediği toplantıda yabancı yatırımcılarla yaptığı görüşmeye dair detayları paylaşacak. Ayrıca, Türkiye'nin artan döviz rezervi de ele alınacak ve Merkez Bankası'nın bu konudaki adımları değerlendirilecek.

Toplu sözleşme süreci de Kabine toplantısının önemli gündem maddelerinden birini oluşturacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memurların beklentilerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kabine üyelerine iletecek.

Bakan Tunç'tan 'Arka Sokaklar'a tepki: "Rencide edici" Bakan Tunç'tan 'Arka Sokaklar'a tepki: "Rencide edici"

Ayrıca, Kabine toplantısında, İsveç ve diğer bazı Batı ülkelerinde yaşanan provokatif Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırılar ele alınacak. Terör örgütlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik çirkin eylemlerine karşı alınacak önlemler ve atılacak adımlar da değerlendirilecek.