Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağı dakikalar önce Nahçıvan’a indi. Karşılama törenin ardından Erdoğan'ın, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile ikili görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TUR" uçağıyla saat 11.20'de Atatürk Havalimanı'ndan Nahçıvan'a hareket etti. Havalimanı apronunda askeri tören kıtası tarafından selamlandıktan sonra Erdoğan'ı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul Valisi Davut Gül ve diğer yetkililer uğurladı.

Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve diğer bazı yetkililer eşlik etti.

Denizbank'tan ilk açıklama geldi Denizbank'tan ilk açıklama geldi

Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baş başa görüşeceği Nahçıvan'a gitmeden önce, Iğdır-Nahçıvan Doğalgaz Boru Hattı Temel Atma Töreni'ne katılacak. Daha sonra ortak basın toplantısı ve imza töreni gerçekleştirecek ve son olarak Onarım Üretim Askeri Kompleksi Açılış Töreni'ne iştirak edecek.

AA-20230925-32236892-32236890-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_NAHCIVANA_GELDI