CNNTürk kanalında yaklaşık üç yıldır görev yapan deneyimli Savunma, Enerji ve Ulaşım muhabiri Ahmet Melik Türkeş, kanalla yollarını ayırdı. Ahmet Melik Türkeş'in yeni adresi ise belli oldu. Enerji dağıtım şirketi EnerjiSA, deneyimli muhabiri Basın Danışmanı olarak bünyesine kattı.

Ahmet Melik Türkeş, CNNTürk haber merkezinde birçok özel habere imza atmıştı. Artık EnerjiSA'da görev alacak olan Türkeş'in enerji sektörü ile ilgili haberlerdeki deneyimi ve uzmanlığıyla yeni görevinde de başarılı olması bekleniyor.

AHMET MELİK TÜRKEŞ KİMDİR?

Deneyimli Savunma, Enerji ve Ulaşım muhabiri Ahmet Melik Türkeş, 3 Temmuz tarihinde Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olmuş ve Anadolu Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler alanında ikinci üniversite eğitimini tamamladı. Şu an Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde Gazetecilik Ana Bilim Dalı üzerine Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor.

Mezuniyetinin ardından Kanal A'da muhabir olarak görevine başlayan Ahmet Melik Türkeş, daha sonra 2017 yılında TGRT Haber'de çalışmaya başlamış ve 2020 yılında CNN TÜRK'e transfer oldu. Şimdi ise kariyerine EnerjiSA'da Basın Danışmanı olarak devam edecek.

Muhabirlik kariyeri boyunca Türkiye'nin 50'den fazla şehrinde görev almış olan Türkeş, özellikle savunma alanına olan ilgisini mesleğine yansıttı. Birçok savunma projesini ilk kez görüntülemiş, yurt içi ve yurt dışındaki askeri üs bölgelerine ziyaretler gerçekleştirmiş ve terör operasyonlarını yerinde izlemiştir.

Meryem Uzerli'nin son hali olay oldu! Meryem Uzerli'nin son hali olay oldu!

Farklı noktalardaki üs bölgelerine adım atan ilk muhabir olma başarısını göstermiştir.