Defne Samyeli’nin vücudu ve cildi, araştırma konusu oldu. 

Yeniçağ'dan Özge Ceren Çimen'in haberine göre, Çin merkezli Xiamen Üniversitesi'nde faaliyet gösteren genetik bilimciler, dünya genelindeki genetik kökenler ile cilt gençliği arasındaki ilişkiyi anlamaya yönelik çeşitli ülkelerden örnekler üzerinde araştırmalar yürütmeye başladı. 

defnesamyeli_1693468263247
Çinli bilim insanlarının yürüttüğü bu araştırmalar kapsamında Türkiye'den de Defne Samyeli incelendi. Üniversitenin daveti üzerine, önümüzdeki aylarda Çin'in başkenti Pekin'e gidecek olan Samyeli, genetik ve cilt gençliği konularında çalışmalar yapan araştırmacılarla bir araya gelecek.

"Dünya yanarken ben" "Dünya yanarken ben"

defnesamyeli_1693468256884

"ŞAŞKINIM, BÜYÜK BİR SÜRPRİZ OLDU"

Defne Samyeli, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

''Gerçekten çok şaşkınım. Bize Orta Doğu’dan ilgi gösterilmesine alışığım ama Uzakdoğu’dan beni takip eden, hatta araştıran böyle bir kadronun olduğunu bilmek ve bir konferansta beni dinlemeye bu kadar çok kişinin geleceğini öğrenmek bana büyük bir sürpriz oldu.

Elbette çok sevinçle karşıladığım bir sürpriz. Dünyanın neresinde olursa olsun tutkuyla ilgilendiğim konularda böyle kalabalıkların önüne çıkıp konuşmak benim için büyük mutluluk."

KOZMETİK SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜLERİ
Çin ve Kore, cilt güzelliği ve yaşlanma ürün konusunda dünyanın en önemli pazar ve marka önderleri. Cilt güzelliği ve sağlığı üzerine yaptıkları büyük araştırmalar ve deneyler sonucu, güzellik ve kozmetik sektörüne yön veriyorlar.

Çin ve Kore, dünya genelinde cilt güzelliği ve yaşlanma konularında en önde gelen pazarlar ve marka öncülerinden biri haline geldi. 

Cilt güzelliği ve sağlığı üzerine araştırmaları ve deneyleri sayesinde, güzellik ve kozmetik sektörünün şekillenmesine büyük katkı sağlıyorlar.