CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün partisinin Konya İl Kongresi’nde konuştu.

Özgür Özel, CHP'nin 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki ittifakı eleştirirken, partiyi "27 milyon seçmenin düşmanı" gibi göstermenin yanlış olduğunu belirtti.

Özgür Özel eleştirisinde şu ifadelere yer verdi:

“O zaman meseleye Tayyip Erdoğan’ın dikine kesen siyaseti yerine, topluma kendi özgün, doğru siyasetimizi, enine kesen, herkese dokunan siyasetimizi anlatmaya mecburuz. O zaman yüzde 48’i, 50,1 yapmak için hangi ittifak, hangi gizli protokol, son gün üç bakanlığı vereyim, iktidar olunca MİT’i feda mı edeyim telaşı olmaz” 

 “BEN BU TAKIMI ŞAMPİYON YAPMAYA VARIM”

CHP'yi şampiyon yapmaya talip olduğunu söyleyen Özel, “Ben kaybeden takımda santrfor olacağıma şampiyon takımda her mevkiye talibim. Ben bu takımı şampiyon yapmaya varım" dedi.

“AĞIZ DOLUSU ÖZÜR DİLİYORUM”

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin başarısızlıkla sonuçlandığını, tek suçlunun Kemal Kılıçdaroğlu olmadığını söyleyen ve seçimlerdeki başarısızlığın sorumluluğunu paylaşan Özgür Özel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve diğer çalışma arkadaşlarını suçlamamanın gerekliliğine vurgu yaptı. Seçim sonuçlarına ilişkin kişisel sorumluluğunu kabul eden Özel, “bize inanan herkesten ağız dolusu özür diliyorum” diyerek partisinin Konya İl Örgütü ve tüm üyelerinden özür diledi.