Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 38. Olağan Kurultayında aday olup olmayacağı konusunda tartışmalar sürerken, CHP Grup Başkanı Özgür Özel'den tartışmalara son noktayı koyan bir açıklama geldi. Habertürk'e konuşan Özel, CHP Genel Başkanlığı için “Adayım” dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE NE KONUŞTU?

CHP Grup Başkanı Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin samimi bir ortamda gerçekleştiğini belirtti.

Seçil Erzan 'şifacı'dan yardım istemiş Seçil Erzan 'şifacı'dan yardım istemiş

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP'de başlayan "değişim" tartışmalarının öncü isimlerinden biri olan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, daha önce de yaptığı açıklamalarla gündeme gelmiş ve sorumluluktan kaçmayacağını ifade etmişti. Özel, adaylık kararını önce ailesi ardından da CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile paylaşacağını da söylemişti. 

CHP'li Özel, yaptığı açıklamada “adaylık” tartışmalarına son noktayı koyarak, "CHP Genel Başkanlığına adayım” dedi.

Özel, 12 Eylül'de sosyal medya hesabı X'ten yaptığı açıklamada CHP lideri ile görüştüğünü açıklamıştı.

Paylaşımında, 15 Eylül Cuma günü CHP Genel Merkezi’nde yapacağı basın toplantısında kurultay sürecine dair değerlendirmelerde bulunacağını ifade eden Özel'in cuma günü yapacağı açıklamada, kurultay sürecine dair beklenti ve taleplerin yer alacağı tutum belgesi ve adaylığını da kamuoyuna duyuracağı tahmin ediliyor.