CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel ile eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Ankara'da bir araya geldi. Görüşme sonrası kameraların karşısına geçen Özel ve Karayalçın, CHP'deki değişim tartışmaları ve yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundular.

CHP'deki değişim ihtiyacını değerlendirdiklerini belirten Karayalçın, "CHP'de yapılması gereken düzenlemeleri, Türkiye siyasetini, yerel seçimlerin önemini bir sohbet ortamında değerlendirdik. Özel, benim çok sevdiğim, beğendiğim bir parti yöneticimiz. Kendisiyle böyle bir görüşme yapmaktan memnuniyet duydum" dedi.

CHP'li vekiller Gökçe Gökçen, Suat Özçağdaş ve Umut Akdoğan'ın da görüşmeye katıldığını açıklayan Karayalçın, kendisine adaylık açıklayan Özgür Özel ve Örsan Öymen'e tebrik mektubu gönderdiğini söyledi.

Özgür Özel ise CHP'de yaşanan kongrelerdeki kavgalara dikkat çekti. İzmir, Konya ve Karaman kongrelerindeki tartışmaların parti içinde hoşnutsuzluğa neden olduğunu ifade eden Özel, çarşaf liste uygulamasını savunarak farklı görüşlerin kürsüde tartışılması gerektiğini belirtti.

Özel, "Kavgaların kaynağı çarşaf-blok liste tartışmaları oluşturdu. Biz çarşaf liste uygulamasından yanayız. Farklı görüşler olabilir ama bunun kürsüde konuşulup karara bağlanması gerekir. Bunun ötesine geçen görüntüler partimize fayda getirmiyor" şeklinde konuştu.

Ayrıca Hikmet Çetin ve Altan Öymen'i de ziyaret edeceğini açıklayan Özel,  "Merkez Yönetim Kurulu toplantılarına vekaletimi yürüten arkadaşlarım katılıyor. Ben bundan sonraki süreçte çok acil bir durum olmadıkça katılmayacağım. Grup Başkanvekili arkadaşlarım katılacaklar" dedi.