CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan ve çalışmalarını sürdüren Özgür Özel Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt  ile bir araya geldi.çalışmalarını sürdürüyor.

ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt ve beraberindeki heyet, CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan adayı Özgür Özel'i çalışma ofisinde ziyaret etti.

"ADD ZİYARETİ BİLİNÇLİ BİR ZİYARETTİ"

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Özel, 15 Eylül'de CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladıktan sonra ilk kurumsal ziyareti ADD'ye yaptığını hatırlattı.

Bunun özel ve bilinçli bir tercih olduğunu belirten Özel, Atatürk'ün kurduğu, 100. yılını kutlayan partinin genel başkanlığına aday olan kişi ve kadroların ilk çıkması gerektiği yerin ADD olduğunu söyledi.

Yaptıkları il ziyaretlerinde Türkiye'nin ve CHP'nin içinde bulunduğu durum ile çözüm önerilerini paylaştıklarını ifade eden Özel, buralarda iki önemli vurgu yaptıklarını, bunlardan birinin Cumhuriyet'i kuran kadrolara ve değerlere bağlılıkları olduğunu anlattı.

"CHP SOL BİR PARTİ OLARAK YOLUNA DEVAM EDECEK"

AA-20231025-32515259-32515256-CHP_GENEL_BASKANLIGINA_ADAYLIGINI_ACIKLAYAN_OZEL_ADD_HEYETI_ZIYARETINDE_KONUSTU

Özel, ikinci olarak ise CHP'nin laiklik konusunda çekingen bir tutumda bulunmasını asla kabul etmediklerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Laiklik sadece bir cumhuriyeti var eden kadroların tercihi değil. Bugün Türkiye'de, bu topraklarda iç savaşlar, mezhep savaşları yaşanmıyorsa, insanların tercihlerinden dolayı sokak ortasında kanları dökülmüyorsa, bunu hem bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hem de laiklik ilkesine borçlu olduğumuzun altını önemle çizmek istiyoruz. Bundan sonraki süreçte CHP, sosyal demokrat bir parti, sol bir parti olarak kuruluş sürecine, kurucularına, kuruluş değerlerine sahip çıkan bir parti olarak yoluna devam edecek."

Kürşat Zorlu'dan yerel seçim açıklaması! Kürşat Zorlu'dan yerel seçim açıklaması!

Partinin, genç ve yeni kadrolarla yönetileceğini söyleyen Özel, "Atatürkçülerin kendilerini bulacakları yönetim kadrolarının, Cumhuriyet'in 100. yılında CHP'yi yöneteceğini müjdelemek istiyoruz" dedi.

Özel, CHP'li delegelerden, partiyi emin kadrolara emanet etmelerini isteyerek, bundan sonraki dönemin CHP için çok daha iyi bir dönem olacağını söyledi.

ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt da Türkiye'nin çıkış yolunun Atatürkçü düşüncede olduğunu kaydederek, çıktıkları bu yolda, Özgür Özel'e ve arkadaşlarına Türkiye için olumlu sonuçlar üretecek bir süreç yaşamalarını diledi.

Kaynak: AA