CHP'li Çetin Çapan, Çekmeköy 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada değişim tartışmalarına net bir yanıt vererek, "Değişim entrika değildir. Cumhuriyet Halk Partisi'ni ne bugün ne de gelecekte entrikalara teslim etmeyeceğiz" dedi. 

CHP Çekmeköy 6. Olağan Kongresi, Turgut Özal Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Kongrede söz alan Çetin Çapan, CHP'nin Türkiye'nin sigortası olduğunu vurgulayarak, "Değişim entrika değildir. Cumhuriyet Halk Partisi'ni ne bugün ne de gelecekte entrikalara teslim etmeyeceğiz. CHP kendi örgütü içinde yenilenecek, kurultay başlamışken 'bana bu koltuğu verin' diyenlerle örgütümüz yarışıyor ve örgütümüz kazanacak" sözleriyle değişim tartışmalarını noktaladı.

Çapan, CHP'nin değişim adı altında "entrika çevirenlerin partisi" olmadığını belirterek, değişim meselesinin sadece bir koltuk mücadelesi olmadığını vurguladı.

Kongre sürecinin başından sonuna kadar CHP'nin yenilendiğini ifade eden Çapan, Çekmeköy Eski İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş'ın bu kongrede aday olmadığını vurguladı.

Bahçeli, ortak aday gösterilecek illeri açıkladı Bahçeli, ortak aday gösterilecek illeri açıkladı

Çapan, "Değişim, entrika değil, yenilenmedir. Birkaç saat öncesine kadar ilçe başkanı olan Hüseyin Kızıldaş şu an aday bile değil. Çekmeköy'ün sandık sonucuna göre yepyeni bir yönetimi olacak. İşte bu örgütün yenilenmesidir" ifadeleriyle değişim talep edenleri entrika yapmakla suçladı.