Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ın yerine CHP eski Ankara Milletvekili Levent Gök'ün parti yönetimine önerildiği iddialarına açıklama getirdi. 

CHP'li Emre, Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada, kendilerine Levent Gök isminin önerilmediğini ve CHP yönetiminin Mansur Yavaş'ın yerine başka bir ismi düşünmediğini söyledi.

"HİÇBİR İLİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI GÜNDEMİMİZDE DEĞİL"

Şu anda parti yönetiminin öncelikli konusunun tüzük değişikliği ve kurultay çalışmaları olduğunu belirten Emre, Türkiye'nin hiçbir ili için belediye başkan adaylığı konusunun gündemlerinde olmadığını ifade ederek şu açıkalmada bulundu: 

Eskişehir'de feci kaza: 14 yaralı Eskişehir'de feci kaza: 14 yaralı

“Parti yönetiminin şu anda öncelikli konusu Tüzük değişikliği ve kurultay çalışmaları oluşturuyor. Yerel seçimlerde belediye başkan adaylıklarını şu ana kadar hiç gündemimize almadık. Bu daha sonraki bir konu. Partimiz belediye başkanları hakkında halk memnuniyetini ölçen araştırmaları düzenli olarak yaptırıyor. Bu araştırmalarda on bir büyükşehir belediye başkanımızın çalışmalarından memnuniyet oranı oldukça yüksek çıkıyor. Hele hele Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş en üst sırada çıkıyor ki, bu kadar beğenilen bir belediye başkanının yerine aday arayışına girmek çok anlamsız olur. Ne genel başkana bu yönde bir öneri gelmiştir ne de böyle bir önerinin kabul edilebilirliği vardır. Sayın Genel Başkanımız bu haberden rahatsız olduğunu iletti. Kesinlikle Mansur Başkan’ın yerine bir aday arayışımız yoktur.”