CHP'den ihracı kesinleşen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ateş püskürdü!

Özcan, CHP Tüzüğü'nün "kesin çıkarma cezası gerektiren parti suçları" başlıklı maddesinin, "programa, tüzük kurallarına, kurultay, yetkili organ ve grup kararlarına aykırı davranmak" ile "partide aldıkları görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunmak" kapmasında, kesin ihraç cezası almıştı.

"BENİM GİBİ SAMİMİ ATATÜRKÇÜLERİ..."

İhraç kararı sonrasında Özcan, dava açtığını duyurmuştu. Mahkeme, ihraç kararının uygun olduğuna değinerek, Özcan'ın açtığı davanın reddine karar verdi.

Özcan kararın ardından sosyal medya hesabından şlu açıklamayı yaptı.;

'Sezgin Tanrıkulu gibi terör örgütlerini meşrulaştıran, Orhan Sarıbal gibi Dersim Katliamı ifadelerini kullananları, sözde Ermeni Soykırımını tanıyanları, özetle Atatürk düşmanlarını besleyip palazlandırdılar. Benim gibi samimi Atatürkçüleri, Türk Milliyetçilerini kapının önüne koydular. İhraç kararım kesinleşti.10 Aralıkçılar, Sorosçular, FETÖ cüler, HDP’li bölücüler ve Kılıçdaroğlu ve avaneleri artık kına yakabilirler'

AVUKAT ÇELİK'TEN AÇIKLAMA

Celal Çelik, açıklamasında şunları söyledi:

Dokunulmazlık dosyaları Meclis'te! Dokunulmazlık dosyaları Meclis'te!

"Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın haksızlığı, davranış ve söylemlerinin ihracını gerektirdiği Ankara 28. Asliye Hukuk Mahkemesince tescillendi!

İhraç kararına karşı Tanju Özcan'ın açmış olduğu davanın bugünkü son duruşmasında; İhraç Kararının hukuka uygun olduğu belirtilerek, Tanju Özcan'ın açtığı davanın reddine karar verildi! Mahkemece verilen kararın kesin nitelikte olması nedeniyle, bu karara karşı itiraz yolu da bulunmamakta...