Sözcü TV’de canlı yayına konuk olan İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ve eski CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer arasındaki tartışma gündeme oturdu.

Ateşkesin bitmesinden İsrail'i sorumlu tuttu Ateşkesin bitmesinden İsrail'i sorumlu tuttu

Gaye Usluer, Balıkesir’in yapılan ittifak sonucu kaybedildiğini söylemesi üzerine Turhan Çömez “Kemal Bey de seçimlerden önce sizin anketlerinize göre yüzde 60 kazanıyordu”  ifadelerini kullandı.

"BALIKESİR'İ İYİ PARTİ YÜZÜNDEN KAYBETTİK"

Usluer, "Elbette ki ittifaklar karşılıklı fedakarlıklar yapılarak oluşturulmuştur. Ancak bunun sonuncunda örneğin Balıkesir ili, Sayın Turhan Çömez’in de milletvekili olduğu il yapılan anketlerde CHP adayı tarafından alınabiliyor görülürken ittifak nedeniyle İYİ Parti’ye verilmiştir ve Balıkesir kaybedilmiştir. Esasında hep o kazanılan 11 büyükşehri konuşuyoruz ama kaybedilen şehirler de ittifakların sonucudur. Bunları da belki tartışmak gerekir. İYİ Parti ’11 büyükşehir bizim sayemizde alındı’ diyor ama burada karşılıklı fedakarlık süreci oluşmuştur. Örneğin Balıkesir CHP adayı olduğunda kazanılabiliyorken İYİ Parti orada iddiada bulunmuştur. ‘Biz alalım, biz alırız’ diye, alamamıştır." İfadelerine yer verdi kullandı.

"SİZİN ANKETLERE GÖRE KILIÇDAROĞLU KAZANIYORDU"

İYİ Partili Turhan Çömez, "Haksız ithamda bulunuyorsunuz. Söyledikleriniz doğru değil Balıkesir özelinde. Ben şimdi kalkar ‘CHP teşkilatları çalışmadı’ desem polemik büyür. Söyledikleriniz yanlış. Ona bakarsınız Kemal Bey de seçimlerden önce yüzde 60 kazanıyordu sizin anketlerinize göre" dedi.