CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve beraberindeki heyet, gazeteci Barış Pehlivan'ın durumunu görüşmek üzere Adalet Bakanı ile yapacakları görüşme, Bakanlık tarafından iptal edildi. Görüşme öncesi yapılacak olan bu toplantının Adalet Bakanı tarafından "başka bir programı" gerekçesiyle iptal edildiği belirtildi.

Halk TV'de Medya Mahallesi programını hazırlayıp sunan Ayşenur Arslan, Adalet Bakanı'nın bu görüşmeyi iptal etme nedeninin "başka bir program" olması sebebiyle olduğunu aktardı.

NE OLMUŞTU?

Tefeciler, Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp böyle tehdit etmişler Tefeciler, Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp böyle tehdit etmişler

Barış Pehlivan, 2 Ağustos'ta Cumhuriyet gazetesinde yayımladığı '5' başlıklı köşe yazısında, 5. kez cezaevine gireceğini açıklamıştı. Kendi ifadesine göre, 31 Temmuz’da çıkarılan yasadan faydalanmak için talepte bulunmuş ve Bakırköy İnfaz Hâkimliği’nin vereceği karara göre cezaevine girmesi veya girmemesi netleşeceğini belirtmişti. Ancak, Pehlivan'ın denetimli serbestlik talebi reddedilmişti.