Beşiktaş'ın İngiliz ekibi Liverpool'dan transfer ettiği Alex Oxlade-Chamberlain The Athletic gazetesine samimi açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncu Beşiktaş'ı neden tercih ettiğini açıkladı.

"BAŞTAN ÇIKARILDIM"

Chamberlain, Liverpool'dan bazı takım arkadaşlarının Suudi Arabistan'dan dev teklifler alması karşısında kendisinin etkilenip etkilenmedi konusunda, “Ben baştan çıkarıldım” diyerek, “Bu işin büyük bir kısmı değil ama… başlangıçta pek gerçekçi görünmüyordu. Transfer döneminde, daha fazla kişi oraya gittikçe her şeyin şekli değişti. Yani elbette "Hayır bunu asla yapmam" diyemiyordum. Hangi nedenle olursa olsun oraya gidenlere saygı duyuyorum. Gördüğüm kadarıyla lig oldukça iyi görünüyor.” ifadelerini kullandı.

chamberlain4

BEŞİKTAŞ'I NEDEN TERCİH ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Beşiktaş'a transfer olmasında iki faktörün önemli rol oynadığını belirten yıldız orta saha, İstanbul'un Londra'dan üç buçuk saatlik bir uçuş mesafesinde olduğunu, Riyad'ın ise bunun üzerine üç saat daha sürdüğünü belirterek. “Bu benim aile ziyaretim için farklı bir deneyime dönüşüyor” dedi.

Chamberlain Türkiye'ye gelmesinde bir diğer faktörün futbol olduğunu belirtti. 30 yaşındaki oyuncu kendisini kanıtlamak ve şampiyonluklar kazanmak istediğine değinerek "Menajerle (Güneş) konuştum, pozisyonlar hakkında konuştum ve benim için asıl karar mümkün olduğu kadar çabuk futbol oynamaya geri dönmekti. Burası büyük bir kulüp, ailemden çok uzakta değil, sık sık gidip geliyorlar ve buraya gelmem benim için her şeyin mantıklı olduğunu gösterdi. Takım geçen sezonu üçüncü sırada tamamladı ve belki insanlar bizi zayıf görüyor olabilir ama ben bunu seviyorum. Eric Bailly ve Ante Rebic gibi oyuncularla ligi kazanmak için çabalamayı ve mücadeleyi seviyorum." açıklamasında bulundu.

chamberlainn

"O MAÇIN ATMOSFERİ GERÇEKTEN ZORDU"

Chamberlain,  2014 Şampiyonlar Ligi elemelerinde Arsenal'de forma giyerken Beşiktaş ile karşılaştıkları mücadeleden bahsederken, "Burada 0-0 berabere kaldık ve gerçekten zorlu bir maçtı. Aslında Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaydı ama dışarı çıktığımda karşı tarafta siyah-beyaz bayraklardan oluşan bir deniz olduğunu hatırlıyorum. Bir deplasman oyuncusu olarak o maçın atmosferi gerçekten çok zordu. Ama ev sahibi tarafta olduğunuzda burası harika bir yer." ifadelerini kullandı.

553

"FUTBOL ONLARIN TUTKUSU"

Beşiktaş hakkında samimi açıklamalarına devam eden Chamberlain, futbol tutkusu açısından Türkiye'nin adeta başlı başına başka lig olduğunu söyledi. Beşiktaşlı yıldız oyuncu sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu onların hayatı, onların tutkusu ve evet, tabii ki değişken olabilir çünkü büyük takımların çoğu maçı hatasız kazanması bekleniyor. İlk birkaç haftada gördüğüm kadarıyla, kazandığınızda ve iyi durumda olduğunuzda daha iyi bir yer olamaz. Performansınız düşükse bunu biliyorsunuzdur.

Rıza Çalımbay: Arkadaşlarımıza öz güven geldi Rıza Çalımbay: Arkadaşlarımıza öz güven geldi

En üst düzeyde durum her zaman böyledir, ancak taraftarların kulübe olan bağlılığı ve hatta başkanlık seçimleri ile kulübün yapısı İngiltere'den biraz farklı. Burada büyük bir sese sahipler. Eğer iyi gidiyorsanız ve yapmanız gerekeni yapıyorsanız, size çok destek oluyorlar.”