Oyuncu Nilperi Şahinkaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bir arkadaşıyla yemeğe çıktığını ve yanlarına katılan kişinin Cem Garipoğlu'nun kardeşi Sakine Garipoğlu olduğunu bilmediğini ifade etti.

Esra Erol'dan TikTok Tepkisi: "Artık Bir Pavyon!" Esra Erol'dan TikTok Tepkisi: "Artık Bir Pavyon!"

Şahinkaya, "Bir arkadaşımla yemeğe çıktık. Kendisi de arkadaşımın arkadaşı. O da geldi. Sakine'yi orada tanıdım. Onun o Sakine olduğunu bile bilmiyordum. Sizden öğrendim." şeklinde açıklamada bulundu. Münevver Karabulut cinayeti ile tanınan Cem Garipoğlu'nun kardeşi olan Sakine Garipoğlu ile çekilen fotoğrafın, tatil mekanında çekildiği belirtilmişti. Ancak oyuncu Şahinkaya, Sakine Garipoğlu'nu tanımadığını ve kim olduğunu orada öğrendiğini vurguladı.

odatv-image-107-54ff081bf57d47-d5ua

NE OLMUŞTU?

Münevver Karabulut cinayeti, Türkiye'nin 13 yıl önce büyük yankı uyandıran olaylarından biri olarak hafızalarda yerini koruyor. Cem Garipoğlu tarafından öldürülen Karabulut'un cesedi, çöp toplayıcı bir kişi tarafından parçalanmış halde çöp konteynerinde bulunmuş, bu vahşi cinayet büyük tepkiyle karşılanmıştı.

Cinayetten sonra kaçan katil zanlısı Cem Garipoğlu, 197 gün sonra teslim olmuştu. Silivri'deki 5 No'lu L Tipi Kapalı Cezaevi'nde hapis cezasını çekerken, 10 Ekim 2014 tarihinde kendini asarak intihar etti.

Cem Garipoğlu'nun kız kardeşi Sakine Garipoğlu ise 2021 yılında sosyal medya hesabından aile fotoğrafı paylaşmıştı. Bu fotoğrafta kullanılan koltuğun, Münevver Karabulut'un öldürüldüğü odada bulunan koltuk olduğu ve hala kan izlerinin durduğu iddia edildi. Garipoğlu ailesinin bu fotoğrafı gülerek paylaşması tepkilere neden olmuştu.

odatv-image-107-cb63ad07ed7d42-IeoT