Özgür Özel yerel seçimdeki ilk adayını açıkladı Özgür Özel yerel seçimdeki ilk adayını açıkladı

Söylediği sözler, yaptığı çıkışlar ve uluslararası tanınırlığıyla Türkiye'de sürekli adından söz ettiren Prof. Dr. Celal Şengör, Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"KARLI ÇIKARDIK"

10 Kasım Özel programına katılan Şengör, Atatürk'ün başarılarını tek tek sıralarken, "Çok değil sadece İkinci Dünya Savaşı’nı Atatürk’le atlatabilseydik çok karlı çıkardık." dedi.

"BAKAN FİDAN ŞAHANE BİR ADAM"

Programın ilerleyen dakikalarından güncel konularla ilgili de konuşan Şengör, Dışişleri Bakanı Fidan'ı beğendiğini anlattı. Bakan Fidan'ı 'genel kültürü geniş' olarak tanımlayan Şengör'ün İsrail'le ilgili söylediği sözler ise dikkat çekti. 

Hakan Fidan'ın İsrail için "İsrail'in bu yaptığının adı düpedüz hırsızlıktır, önce bunun adını koyalım" sözlerini değerlendiren Şengör, "Evet. Çünkü bunlar doğru. Din kardeşlerimiz alkışlasın hikayesi değil bu. Uluslararası politikada bu yapılanın adı hırsızlık. Herifin vatanını gidiyosun işgal ediyorsun. Hamas'ı öldüreceğim diye bütün Filistin'i yok etmeye kalkıyorsun. Bu yapılamaz." dedi.