Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu, canlı yayında kokain kullandığını itiraf ederek küfür ve hakaretlerde bulunmasının ardından İstanbul Emniyeti tarafından gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya platformlarında uyuşturucu kullanımını özendirici içerikler paylaşan bir şahsın izini sürdü. Bu çalışmalar sonucunda şüpheli olarak belirlenen Sıla Doğu isimli kişi, Beykoz ilçesindeki ikametinde gerçekleştirilen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

EVİNDE UYUŞTURUCU ÇIKTI

Emniyet ekiplerinin yaptığı aramalarda, toplamda 21 adet uyuşturucu ve uyarıcı Xanax sentetik hap, 3 adet uyuşturucu ve uyarıcı Extacy hap, ve 1 gram uyuşturucu ve uyarıcı Kokain ele geçirildi.

Yakalanan Sıla Doğu, Türk Ceza Kanunu'nun 188 ve 190/2 maddelerine göre işlenen suçlarla ilgili soruşturma işlemleri tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edilecek.

NE OLMUŞTU?

Sıla Doğu'nun, canlı yayında kokain kullandığını itiraf ederek küfür ve hakaretler savurduğu video sosyal medyada gündem olmuştu. Açtığı canlı yayında kendisi hakkındaki iddialara küfürlerle yanıt veren Sıla Doğu'nun hareketleri de dikkat çekmişti.

Bursa'da İrem Derici rüzgarı esti Bursa'da İrem Derici rüzgarı esti

"VİDEO ESKİ"

Söz konusu videonun gündem olmasının ardından Sıla Doğu Instagram'dan açıklamada Doğu, videonun daha önce çekilmiş bir video olduğunu söylemişti.

Doğu, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

"Son günlerde şahsıma ve aileme yöneltilen çirkin söylemler ile ağır hakaretler ve çok eski tarihli videoların gündeme getirilmesi artık çekilemez bir hal almış durumdadır. Şahsıma ve aileme karşı küçük düşürücü ve tahkir edici yorumlar, kötü niyetli olup zarar vermeye yöneliktir. Sosyal medya platformları üzerinden yapılan ve hakaret boyutuna varan bu haberler ve yorumlar kişilik haklarıma saldırı boyutuna varmıştır.

Çok uzun bir süre önce çekilmiş bir videonun sanki yeni çekilmiş bir video gibi gündeme getirilmesi de saldırının bir başka boyuta ulaştığının göstergesidir. Tüm bu hususlar ile ilgili gerekli hukuki süreç tarafımca başlatılmış bulunmaktadır. Gereği kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunulur."