''Suç örgütüne üye olma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama'' suçlarından İstanbul'da gözaltına alınan Bahar ve Nihal Candan kardeşler, sağlık kontrolünden sonra tekrar emniyete getirildi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Candan kardeşlerin bitkin halleri ise kameralara yansıdı.

Candan kardeşlerin bu görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.

Bir televizyon programında ünlenen ve sonrasında sosyal medya hesaplarında yaptıkları lüks yaşamlarını paylaşan Nihal ve Bahar Candan kardeşler, sabah saatlerinde yapılan operasyonla gözaltına alındı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince gerçekleşen operasyonla gözaltına alınan iki kardeş emniyete getirilerek sorguya alındı. Ayrıca operasyon çerçevesinde Hacı İsrafil S. isimli bir kişi de Kars'ta gözaltına alınarak İstanbul'a getirildi.

Mersin'de PKK/KCK ve FETÖ'ye ağır darbe Mersin'de PKK/KCK ve FETÖ'ye ağır darbe

Fenomen kardeşler ve Hacı İsrafil S., emniyetten sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Hastanedeki işlemleri tamamlanan 3 şüpheli ardından tekrar emniyete getirildi. Candan kardeşler basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. Yürümekte zorluk çeken andan'ların bitkin halleri dikkat çekti.

Suç örgütüne üye olma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarından gözaltına alınan şüphelilerin sorgularına devam edileceği öğrenildi. Öte yandan şüphelilerin 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 kişiyi dolandırdığı öğrenildi.

Nihal Candan ve Bahar Candan gözaltına alındı Nihal Candan ve Bahar Candan gözaltına alındı