İstanbul-Ataşehir'deki Kanuni Sultan Süleyman Camii'nde alkol kullandığını gösteren fotoğraf paylaştığı gerekçesiyle yakalanan, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanan S.Y.Ö.'nün ifadelerine yönelik yeni detaylar ortaya çıktı. S.Y.Ö. amacının saygısızlık yapmak olmadığını belirterek, beklediğinin üzerinde etkileşim alınca hatasını anladığını ve paylaşımını sildiğini kaydetti.

"PİŞMANIM"

Zanlı S.Y.Ö., emniyetteki ifadesinde, "Ben Müslüman bir insanım. Kimsenin dini ile dalga geçmek, aşağılamak gibi bir derdim yoktu. Bu paylaşımın bu kadar büyüyeceğini bilmiyordum. Yaptığımdan dolayı pişmanım" savunmasında bulundu. 

Ayrıca son bir yıl içinde dini konularda zihninde bazı soru işaretleri olduğunu dile getirerek, ailesiyle bu konuda sert tartışmalar yaşadığını ve ailesinin muhafazakar olduğunu belirtti.

"AİLEM ÇOK MUHAFAZAKAR, TEPKİ OLARAK DİNE KARŞI İÇİMDE NEFRET OLUŞTU"

Şüpheli, hâkimlikte verdiği ifadesinde ise alkol etkisinde böyle bir şey yaptığını, amacının saygısızlık ve dine hakaret etmek olmadığını dile getirdi.

S.Y.Ö.'nün ifadesi şöyle: 

"Ailem ile de bu konuda çok sert tartışmalar yaşadım. Çünkü ailem çok muhafazakâr bir ailedir. Buna tepki olarak içimde dine karşı bir nefret oluştu. Bu nedenle paylaşım yaptım. Amacım saygısızlık yapmak değildi fakat beklediğimin üzerinde bir etkileşim alınca hatamı anladım ve paylaşımımı sildim.

Kararsız bir yapım var, bu nedenle gelgitli bir dönemim oldu. Ailemin tavrı da beni buna sürükledi. Böyle bir paylaşım yüzünden ülke ayağa kalktı. Olayın buralara kadar geleceğini düşünmemiştim. Türk vatandaşların fazla kullandığı bir uygulama olmadığını düşündüğüm için böyle bir paylaşım yaptım. Bunu bu kadar yayan ben değilim."