Roman, günümüz İstanbul'unda betonlaşmanın hüküm sürdüğü bir dönemde, insanların içinde sıkıştığı ve iç yakan olayların yaşandığı bir döneme, adeta bir 'Yangın Kulesi'nden bakıyor. Roman, aslında bu çağın ve dönemin görünmez 'Yangını'nı anlatma çabasında. 

screenshot-2-OOvQ
Konusu, diyalogları ve akışıyla düşündürücü ve sürükleyici bir hikaye sunuyor. Burak Artuner, önceki romanları Aşk, Hürriyet İstibdat ve Leman Hanım’ın Mavi Cadillac’ın da olduğu gibi İstanbul'da tanıklık ettiği farklı bir aşk hikayesini aktarırken, Türkiye'nin 1980'lerden beri değişmeyen gerçeklerine de dokunuyor.

KİTABIN ARKA KAPAK YAZISI:

Fatih’te yaşayan mütedeyyin, cesur itfaiyeci Murat… Sıkışıp kaldığı bir aracın şanzımanından henüz yavruyken kurtardığı kedisi Şazuman… Geçmişi sırlarla dolu kitapçı dede … Savaşta anne babalarını kaybedince amcalarının yanına sığınan Türkmen kızı Hayat ve yüzü yanmış kardeşi… Şeyhin güçlü bağlantıları, alengirli işleriyle zenginleşen müteahhit Çeyrek Sami...
Hepsinin yolu, eski sırların, hayaletlerin sokaklarında gezindiği şehrin yangınlarıyla meşhur semtinde kesişir. Geçmişi, bugünü, düzeni, savaşı, yozlaşmayı, beton yığınlarıyla kuşatılmışlıklarını sorgularken, hayatın kendilerine ne getireceğinden habersizdirler. İçlerini kavurmaya devam eden geçmiş yangınını söndürüp, geleceğe dair yeni bir sayfa açabilecekler midir?

108eea07-e846-4371-8167-a7bdda0e635-YuHZ

BURAK ARTUNER KİMDİR?

1973'te Üsküdar’da doğdu. 1989’da Kayseri Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde okumaya başladı. Okurken çalışma hayatına atıldı. Çeşitli gazetelerde muhabir, editör, istihbarat şefi haber müdürü, yazı isleri müdürü olarak çalıştı.