Real Madrid, tamamladıkları yenileme çalışmalarıyla Santiago Bernabéu Stadyumu'nu yeniden açtı. Real Madrid, 2 Eylül'de Getafe ile karşılaştığı maçla Bernabéu’ya geri döndü ve Jude Bellingham'ın son dakikada attığı golle üç puanı kazandı.

Yenilenen Santiago Bernabeu, her geçen gün daha da gerçeklik kazanıyor ve iyileştirmeleri oldukça açık bir şekilde görünüyor. Geçtiğimiz Cumartesi günü Getafe ile oynanan maçta, stadın son modernitelerinden biri açığa çıktı: Bernabeu'nun geri çekilebilen, katlanan ve saklanan çimleri.

The pitch is divided up into vertical sections and shifted across

Yeni çimler, Real Madrid'in bu sezon evinde oynadığı her maçın ardından sahanın altına saklanacak şekilde tasarlandı. Yani İspanyol devi, kelimenin tam anlamıyla katlanan yeni bir oyun yüzeyi kurdu,

KATLANAN ÇİM SAHASI NASIL ÇALIŞIYOR?

Real Madrid'in resmi Twitter hesabından paylaşılan bir videoda, geri çekilebilen ve katlanan çim sahanın nasıl çalıştığı gösterildi.


Videoda, maçın oynandığı sahanın, mükemmel durumunu korumak amacıyla yerin altında kalışını muhteşem bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca, bu işlemi kulüp çalışanlarının yardımıyla gerçekleştiren kullanılan mekanizmaların tüm detayları da gösterilmektedir.

Alperen Şengün'lü Rockets, Nuggets'ı bir kez daha yendi Alperen Şengün'lü Rockets, Nuggets'ı bir kez daha yendi

The new mechanics allow a variety of different sports to be played

Videoda, saha parçalarının stadyumun derinliklerine nasıl yerleştirildiğini gösteriyorlar. Bu bölgede her parça, en iyi teknoloji ile sulanacak, ekilecek ve bakımı yapılacak, böylece en iyi oyun koşullarını koruyacak ve herhangi bir sorun olmadan oynanabilecek.

Bu sahanın sadece maç günlerinde kullanılması amaçlanıyor, böylece diğer günlerde saha farklı amaçlar için kullanılabilecek. Modern teknoloji ile yapılan sahanın çimleri kaydırılarak ve çimenin doğasını beyzbol, tenis ve basketbol gibi çeşitli spor etkinliklerine uyacak şekilde değiştirelbliyor. Ayrıca, stadyum, bir alışveriş merkezi, çeşitli mağazalar ve restoranlarla birlikte etkinlikler için kullanılabilecek, ancak bu etkinlikler çim sahaya zarar vermeden gerçekleştirilebilecek.

Stadyumun resmi açılışının bu yılın Aralık ayında tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: Haber Merkezi