Yeniden yapılandırma kapsamında peşin veya taksitli ödeme seçeneğini tercih eden ancak birinci ve ikinci taksidi ödemeyen veya eksik ödeyen kişiler, 31 Ağustos tarihine kadar verilen bu son fırsattan yararlanabilirler.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Bu süre içinde gecikme zammı da hesaplanarak borcunu tamamen ödeyenler, katsayı uygulanmaksızın 7440 sayılı yapılandırma kanunundan yararlanabilirler. Ancak bu kişiler, peşin ödeme indiriminden faydalanamayacaklardır.

Sur Tatil Evleri GYO halka arz katılım endeksine uygun mu? Sur Tatil Evleri GYO halka arz katılım endeksine uygun mu?

ÖDEME NASIL YAPILACAK?

Ödemeler, Gelir İdaresi Başkanlığına ait "gib.gov.tr" internet adresi, İnteraktif Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması aracılığıyla, anlaşmalı bankaların kredi veya banka kartlarıyla banka hesabından, banka şubelerinden, mobil, telefon ve internet bankacılığı yoluyla yapılabilir. Ayrıca, vergi dairesi veznelerine veya PTT şubelerine de ödeme yapılabilmektedir.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ

Ek motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) ilk taksiti için son ödeme tarihi de 31 Ağustos'ta sona eriyor. Ek MTV'yi ödemedikleri takdirde araç sahipleri trafikten çekme, hurdaya atma veya yurt dışına çıkarma işlemlerini gerçekleştiremeyeceklerdir. 

DEPREM BÖLGESİ MTV'DEN MUAF TUTULACAK

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler nedeniyle, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ illeri ile Sivas'ın Gürün ilçesinde deprem tarihi itibarıyla kayıtlı ve tescilli olan taşıtlar, deprem nedeniyle zarar gören binaların sahiplerine ait araçlar, depremler sonucu kullanılamaz hale gelen araçlar ve depremde hayatını kaybeden aile üyelerinin araçları ek MTV'den muaf tutulacak.

Değerli konut vergisinin ikinci taksiti de 31 Ağustos tarihine kadar ödenebilecek.