Galatasaray - Adana Demirspor CANLI İZLE Galatasaray - Adana Demirspor CANLI İZLE

Hırvat çalıştırıcı, ayrılığının hemen sonrasında ise ülkesinde yayın yapan Germanijak'a açıklamalarda bulundu.

Ayrılma sürecini değerlendiren Bjelica, "Adana'daki mağlubiyetten sonra yönetim ile işbirliğinin sona ermesi sonucuna vardık. İstanbul'da kulüp başkan yardımcısı ile bir görüşme yaptık ve sonrasında Şartları kabul ettik. Avukatlar birkaç gündür sözleşme üzerinde çalışıyordu." ifadelerini kullandı.

"Şenol Güneş de 1-2 mağlubiyet sonrasında gönderildi"

Şenol Güneş'in de Beşiktaş'ın başından ayrıldığını hatırlatan Bjelica, "Futbolda önce teknik direktörler bedel öder. Beşiktaş maçından sonra takımda büyük bir coşku vardı. Sonrasındaki Atakaş Hatayspor maçında ise son dakikada yediğimiz golle yenildik. Futbolda antrenörler en kolay vazgeçilen isimlerdir. Türkiye'de ise bu daha da hızlıdır. Ligde yeni sezonun başlamasından bu yana tam 9 teknik direktör gönderilmiş. Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş bizim maçımıza kadar 24 maçtır yenilmiyordu. 1-2 kez mağlubiyet aldıktan sonra gönderildi. Türkiye'de güvende olan teknik direktörler Galatasaray, Fenerbahçe ve Yukatel Adana Demirspor'un teknik direktörleri..." ifadelerini kullandı.

"Benim için büyük bir onurdu"

Bjelica, "Trabzonspor gibi büyük bir takımda çalışmak benim için büyük bir onurdu. Bu şekilde bittiği için çok üzgünüm ama futbol tam olarak böyle... Şimdi yeni bir maceraya atılmak için hazırım. Trabzonspor'un belirlediği tüm hedeflere ulaşmasını tüm kalbimle diliyorum." dedi.

İskoç ekibi Rangers'ın başına geçme ihtimali de sorulan Bjelica, "Ayrıntılara girmek istemiyorum. Türkiye'den ayrılacağım kesinleştiğinde bazı temaslarım oldu. Görüştük, konuştuk, neler olacağını göreceğiz." şeklinde cevap verdi.

Trabzonspor'un başında 16 maça çıkan Bjelica, 1.5 puan ortalaması tutturmuştu.